eskort samsun

ÜNYENETHABER

KURTULMUŞ FINDIK HABERLERİ MANİPÜLATİFTİR

KURTULMUŞ FINDIK HABERLERİ MANİPÜLATİFTİR
17 Ekim 2016 - 14:59

kurtulmustan_flas_findik_aciklamasi_h1985

Kurtulmuş’tan “Türk fındığı zararlı” diyenlere sert cevap:

“Halt etmişler. Bu haberi yapanlar taraflıdır. Haberlerin hiçbir itibari yoktur.”

“Fındık üreticilerimiz rahat olsun, gerekli mücadeleyi biz yaparız.”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İtalya Ulusal Çiftçiler Konfederasyonu (Coldiretti), blt_3321ülkeye ithal edilen tarım ürünleri arasında, Türk fındığı, zerzevat ve meyvelerini “en tehlikeliler” listesine aldığı iddialarına ilişkin çıkan haberlere sert bir dille yanıt verdi.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında bir gazetenin bu yöndeki sorusu üzerine Kurtulmuş, “Bu haberi yapanlar, bu konuyu gündeme getirenler halt etmişlerdir. Türk fındığı hiçbir şeklide kanserojen olmadığı gibi hiçbir şekilde sağlığı tehdit eden bir nitelikte de değildir.” Açıklamasında bulundu.

‘Fındık borsasının artık Türkiye’de kurulması gerekir’

Kurtulmuş, bunun Türkiye’nin uluslararası alanda fındıkta dünyadaki en büyük üreticisi olmasının çekemeyenlerce ortaya atıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu, yıllardır söylediğimiz ‘fındık borsasının artık Türkiye’de kurulması gerekir’ tezimizi kabul etmeyenlerin ortaya çıkarmış olduğu manipülatif bir haberdir. Hiçbir itibari yoktur, hiçbir değeri yoktur. Dolayısıyla, bütün milletimizin ve özellikle Karadeniz’deki fındık üreticilerimizin rahat olması gerekir. Biz, konunun tamamıyla takipçisiyiz. Sonuna kadar bunu takip edeceğiz. Son derece yanlış, son derece yanlı ve son derece taraflı bir haberdir. Bunun Türkiye’deki fındığın gelişimine en ufak bir zararı olmayacağını ifade etmek isterim. Vatandaşlarımız ve fındık üreticilerimiz, Karadeniz halkı rahat olsun, endişe edecek bir durum yok. Gerekli mücadeleyi yapar, gerekli cevapları veririz.”

cdert

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-