eskort samsun

ÜNYENETHABER

BAŞBAKAN YARDIMCISINDAN ORDU’YA İYİ HABER

BAŞBAKAN YARDIMCISINDAN ORDU’YA İYİ HABER
19 Ekim 2016 - 13:16

kkkkl

 

Ordu’nun Perşembe ilçesindeki Efirli Köprüsünün inşa çalışmalarına başlandığı, köprünün en kısa sürede hizmete gireceği açıklandı.

Ramazan Bayramı’nda yaşanan sel felaketinden dolayı zarar gören Efirli Köprüsü, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un ilgili makamlara talimat vermesi ve konuyu yakından takip etmesi sonucu, kısa sürede ihaleye çıkılarak yapımına başlandı.

Konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, coğrafi olarak yoğun yağış olan Ordu’nun, Ramazan Bayram’ında büyük bir sel felaketiyle karşı karşıya kaldığını, bu durumundan köprüler ve yollarda önemli zararlar oluştuğunu ifade etti.

Ordulu hemşehrilerinin sel felaketinden sonra hizmetlerden mahrum kalmaması için gerekli her türlü çalışmaları hızla başlattıklarını belirterek, şunlara yer verdi:

“Ordu’da yaşanan felaket sonucu Perşembe ilçemizde de büyük bir hasar oluşmuştu. Özellikle Altınordu ile Perşembe ilçemizi karayolu ile birbirine bağlayan Efirli Köprümüzün zarar görmesi, orada yaşayan hemşehrilerimizin ulaşımında sıkıntıların yaşanmasına yol açmıştı. En kısa sürede köprünün tamamlanması konusunda talimatımızı verdik, konunun yakından takipçisiyiz. İnşallah Efirli Köprümüz tamamlanınca burayı kullanan hemşehrilerimize büyük bir kolaylık sağlanmış olacak.”

cdert

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-