eskort samsun

ÜNYENETHABER

Akkuş Trafo Merkezi Hızla Yükseliyor

Akkuş Trafo Merkezi Hızla Yükseliyor
26 Ekim 2016 - 9:34

a

İlçenin Enerji Sorunu Son Bulacak

Yapılan yatırımlarla dikkatleri üzerine çeken Akkuş İlçesi bir yatırımın daha bitmesi için gün sayıyor. İlçenin enerji sorununa son verecek olan trafo merkezi inşaatı hızla devam ediyor.

Akkuş’taki tüm yatırımlarla yakından ilgilenen Belediye Başkanı İsa Demirci inşaat sahasına giderek çalışmaları yerinde inceledi. İşçilerle hasbıhal eden Başkan Demirci ikram edilen çayı yudumlarken sıcak bir sohbet gerçekleştirdi.

Başkan Demirci burada yaptığı açıklamada, “İnşaat alanında çalışan işçi kardeşlerimize emekleri için teşekkür ediyorum. İlçemiz için çok önemli bir yatırımın hızla yükselmesi bizleri son derece memnun etmekte, trafo merkezi inşaatı bittiğinde ilçemizde yaşanan enerji sorunu son bulacak. Trafo merkeziyle birlikte ilçemiz adeta küçük bir enerji üssü olacak, bölgemizdeki tüm HES’lerin enerjileri burada toplanıp dağıtımı yapılacak, bundan en çok Akkuş İlçesi faydalanacak. HES’lerle birlikte ilçede yapılacak olan rüzgar enerji santrali ve güneş enerji santrallerinde üretilecek enerjide burada toplanıp dağıtımı yapılacak. Kısa süre sonra yapım çalışmaları bitecek olan bu trafo merkeziyle birlikte Akkuş’ta enerji sorunu tarih olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ds

cdert

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-