eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ünye’de Öğrenciler Gıdadan Zehirlendi

Ünye’de Öğrenciler Gıdadan Zehirlendi
26 Ekim 2016 - 15:45

as

Ünye’de 11 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Ünye’de  Şehit Hüseyin Başaran İlköğretim Okulu’nda 9 öğrenci okuldayken rahatsızlandı. 6. ve 7. sınıf öğrencileri olduğu öğrenilen Tunahan E., Emine B., Mustafa S., Muhammed K., Kadir Y., İsmail G., Furkan K., Levent E., Sevcan Y., Sevda K., Keremcan E.’nın mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri üzerine okul yönetimi tarafından 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verilerek Ünye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Kan örnekleri alınan öğrenciler, hastanede müşahede altına alındı. Hastane yetkilileri, öğrencilerin besin zehirlenmesi ihtimali üzerinde durduğu bildirildi.
 
Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, gazetemize yaptığı açıklamada, çocukların gıda zehirlenmesi şüphesiyle rahatsızlıklarını dile getirmesi üzerine okul idaresi tarafından sağlık ekiplerine haber verildiğini söyledi. 
 
Öğrencilerin mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle hastanede tedavi altına alındığını ifade eden Erdem, “Çocuklarımıza doktor nezaretinde serum veriliyor. Şu an 7 çocuğumuz taburcu edildi, sağlıkları yerinde. Herhangi bir sorun yok. 4 çocuğumuzun tedavileri sürüyor. Şu aşamada çocukların sağlığını olumsuz yönde daha ileriye götürecek bir durum söz konusu olmadığı görülüyor. Çocukların ifade ettiği kadarıyla kantinden aldıkları tavuk dönerden dolayı gıda zehirlenmesi yaşadıkları görülüyor. Kantinden numuneler okul idaresi tarafından alındı. Ünye Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden uzman ekipler de ürünle ilgili numune almak ve kontrolleri yapmak üzere gönderildi. Çocukların sağlığı her şeyden önemli. Çocuklarımızın taburcu olmaya başladığını öğrendik, o da bizi sevindirdi.”
cdert
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-