28 – 30 Ekim tarihlerinde Bafra’da düzenlenen 7 ülkenin 150 sporcu ile yarıştığı Milli İrade Uluslararası Wushu Şampiyonasında Ünye’li sporcular yine başarılı oldular.
Ünye Dövüş Sanatları Kulübü olarak iki sporcu ile katıldığımız şampiyonada sporcularımızdan Genç Bayan 56 kg. Gülnihal Çarkacı Altın Madalya ve Kupa ile Genç Bayan 52 kg. İren ATAY ise Bronz madalya alarak Ülkemizi, İlimizi ve İlçemizi en iyi şekilde temsil ederek bizleri gururlandırmışlardır.
Ünye Dövüş Sanatları Kulübü Antrenörü Kenan Balcıoğlu gençler kategorisinde Türkiye’nin en başarılı kulüplerinden biri olduklarını ifade ederek; “bu başarılarımızın tesadüf olmadığını kanıtlıyoruz. Çok düzenli, disiplinli ve bilinçli çalışmadan geçiyor başarılarımız. Her yıl Dünya ve Avrupa’da şampiyon sporcular çıkarıyoruz. Bu yıl Wushu’da Dünya şampiyonasına 1, Balkan Şampiyonasına 1, ve 2 de Uluslararası olmak üzere 4 sporcumuzu göndermek suretiyle milli takımda yer alıp ülkemizi en güzel şekilde temsil etme imkanı bulup Milli sporcu olmuşlardır. Bu yıl asıl hedefimiz 2017 Gençler Boks Dünya Şampiyonasına hazırlanmak olduğunu belirten Balcıoğlu bizlere bu yolda destek veren Gençlik İl ve İlçe Müdürlerimize, Kulüp Yönetimimize teşekkür ederiz” dedi.
Kulüp Başkan Yardımcısı Selami Kurt ise “her şeyden önce hedefimiz topluma ahlaklı, faydalı bireyler yetiştirmek. Sporcularımız, antrenörümüz ve sporcu ailelerimiz bir bütün içerisindeyiz. Sporcularımızın gelişimini tamamlamak ve hazır tutma adına antrenörümüz Kenan Balcıoğlu çok disiplinli ve gayretli çalışma sergiliyor. Kısıtlı imkânlarla elde edilebilecek en büyük başarıları kazanmaktan da son derece mutluyuz. Sporcularımız alın teri ve emeklerinin karşılığını aldılar çok mutluyum” dedi.