eskort samsun

ÜNYENETHABER

KUMRU DEVLET HASTANESİNDE SONA GELİNDİ

KUMRU DEVLET HASTANESİNDE SONA GELİNDİ
07 Kasım 2016 - 13:33

w

İnşaatı tamamlanan Kumru Devlet Hastanesi, iç mefruşat ve donanım çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete sunulacak.

Kamu Hastaneleri Birliği Ordu Genel Sekreterliğinden alınan bilgiye göre, 50 Yataklı Kumru Devlet Hastanesi’nin inşaatı tamamlandı. 21 Ekim itibarıyla geçici kabul işlemleri başlatılan hastanenin genel sekreterlik tarafından iç mefruşat ve donanım çalışmalarına başlandı.

Söz konusu çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasının ardından ilçedeki devlet hastanesinin vatandaşların hizmetine sunulacağı açıklandı.

13 milyonu aşan ihale bedeli bulunuyor

13 milyon 268 bin liralık ihale bedeli bulunan Kumru Devlet Hastanesi hizmet binası 50 yataklı olarak inşa edildi.

Yaklaşık 3 bin metrekare oturum alanına sahip olan hastane binasında acil sağlık hizmetleri de iki poliklinikte ilçe halkına hizmet verecek.

“Kumru halkı için önemli bir hizmeti daha tamamladık”

Yatırıma ilişkin görüşlerine yer verilen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Orduluların sağlık alanında sorunlarının giderilmesi için yoğun bir çalışma sürdürdüklerini bildirdi. Ordu’nun, AK Parti hükümetleri döneminde, sağlık alanında önemli hizmetlere kavuştuğunu ifade eden Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“İlimizde sağlık alanındaki yatırımlarımız hızla devam ediyor. Vatandaşlarımıza daha konforlu ve modern tesislerde sağlık hizmeti vermek için gayret gösteriyoruz. İnşallah koğuş sisteminden konforlu oda sistemlerine geçilmesi, hizmet kalitesinin de artmasıyla Ordu ilimiz sağlıkta önemli bir ivme kazandı. Kumru halkı için önemli bir hizmeti daha tamamladık. Kumru ve bölgede yaşayan vatandaşlarımız sağlık alanında en iyi hizmeti alacaklar. Allah hayırlı etsin.”

 gggg6

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-