eskort samsun

ÜNYENETHABER

LİSE VE ORTAOKUL GENÇLİĞİ EFENDİMİZ’İN (S.A.V) İZİNDE

LİSE VE ORTAOKUL GENÇLİĞİ EFENDİMİZ’İN (S.A.V) İZİNDE
07 Kasım 2016 - 16:07

t

Anadolu Gençlik Derneği Ünye ilçe başkanı Ayhan Şengül,17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 11.00 de Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılacak olan, ve bu yıl 3.sü düzenlenen Siyer-i Nebi yarışması hakkında açıklamalarda bulundu.

Şengül yaptığı açıklamada: ”Anadolu Gençlik Derneği olarak Türkiye’nin 81 ili, 957 ilçesinde Peygamberini tanıyan, O’nun hedeflerini hedef edinen, O’nun yaşam felsefesini özümsemiş, herkesin iyiliğini isteyen, yoldaki bir taşı kaldırmayı gaye edinmiş ahlak ve maneviyat ile bezenmiş bir gençlik ideali ile bu yarışmayı tertip ediyoruz. Aynı zamanda ilçe, il ve Türkiye genelinde dereceye girecek olan gençlerimize çeşitli ödüllerimiz olacak. Ödüllerimiz Türkiye geneli yapılan değerlendirme neticesinde ilk 3’e giren Erkek/Bayan Öğrencilere ayrı ayrı olmak üzere verilecektir. Yapacağımız bu yarışma kaybedeni olmayan bir yarışmadır. Peygamberimizin hayatının gençlerimiz tarafından bir kez daha bu yarışma vesilesiyle okunması çok büyük bir kazanım olacaktır.  Efendimiz (sas)’in hayatından küçücük kesitlerin öğrenilmesi, bir sözünün hafızalarda kalması bile belki bir gencimizin geleceğini şekillendirecektir. Yarışmaya katılan bir gencimizin,  insanların en hayırlısının insanlar için en faydalı olan kişi olduğuna inanması, herkesin kazanmasına yol açacaktır.‘’ şeklinde konuştu.

Yarışma başvurularının www.efendimizinizinde.com adresinden 4 Aralık 2016 saat 23.59 ‘ a kadar yapılabileceğini ifade eden Şengül, ödüller ve yarışmanın tüm detayları ile ilgili bilginin aynı site içerisinde ve www.facebook.com/unyeagd resmi sayfasında mevcut bulunduğunu ifade etti.

AGD ilçe başkanı Şengül, ” Bu yıl geçen yıllardan farklı olarak Liseli Gençlerimiz ile birlikte Ortaokul öğrencilerimiz de ayrı bir kitap ve ayrı bir kategori ile yarışmaya dahil edilecektir. Ben bu hayırlı yarışmaya katılacak olan tüm gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.
gggg6

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-