eskort samsun

ÜNYENETHABER

Altın ve Döviz Nereye Gidiyor?

Altın ve Döviz Nereye Gidiyor?
19 Kasım 2016 - 1:25

dvdd

Beşli Kuyumcu sahibi Alparslan Beşli, ABD’deki başkanlık seçiminin altın fiyatlarını arttırdığını, bu sebeple elinde altın bulunan vatandaşların sıkça altın bozdurduğunu söyledi.

 Altın fiyatlarındaki artışı fırsat bilen ve elinde altını bulunan vatandaşlar kuyumculara giderek altınlarını bozdurmaya başladı.

Dolar, euro ve altın bir anda yükseldi. Bu yükselişe bağlı olarak esnaf, özellikle de kuyumcu esnafı olumsuz etkilendi. Kuyumcularda altın satışları neredeyse durma noktasına geldi. Ama buna rağmen işini bilen insanlar bu durumu fırsata çevirdi ve elinde bulunan altınlarını bozdurdu.

“KUYUMCULARDA SATIŞLAR ÇOK AZALDI”

Altın bozdurma oranlarındaki artışın aksine satışların durma noktasına geldiğini aktaran Beşli, “Altın bozdurma oranlarında artış yaşanırken satışlarımız çok azaldı. Bu durumun başlıca sebebi sezon içi olmaması olarak gözükse de ekonomik nedenler daha ağır basıyor. Bölgemizin ekonomisi fındığa dayalı, bu günlerde de 9.75 TL seviyelerine geriledi, bu durum kesinlikle vicdanları yaralıyor. Vatandaşlarımız bu durum karşısında altın alırken bile zarar etmeyeceği türlere yöneliyor. Bu günlerde bozdurulan ürünlere baktığımızda da genellikle 22 ayar bilezik, 3’lü burma, çeyrek ve cumhuriyet altını bozduruluyor” diye konuştu.

Esnaf sınırlandırması yapmadan herkesin zor günler yaşadığını ifade eden Beşli, ekonomik açıdan oluşan soğuk günleri çabuk atlatmayı istediklerini sözlerine ekledi.

Külçe altın 132

Bilezik alış: 121 – satış: 119

Çeyrek alış: 212 – satış: 210

Dolar alış: 3,390 – satış: 3,380

Euro alış: 3,590 – satış: 3,580

 

gggg6

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-