eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Organize sanayi bölgesi tüzel kişilik kazandı”

“Organize sanayi bölgesi tüzel kişilik kazandı”
18 Kasım 2016 - 16:17

14947887_1860095814211868_5425364654856409841_n

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ünye’deki bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, iş adamları ve ilçenin kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Ünye ve Ordu ile ilgili çalışmaları önemli bir koordinasyon çerçevesinde sürdürdüklerini ve Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin artık tüzel kişilik kazandığını açıklayan Kurtulmuş, “Bakan beyin attığı imza ile birlikte, organize sanayi bölgesi tüzel kişilik kazandı. Hayırlı olsun. Ünye, üniversite kampüs binasıyla ilgili yer tespiti ve diğer projeler belli bir aşamaya geldi, diğer projeleri de yakinen takip ediyoruz. İnşallah Ünye, bir turizm beldesi olarak yeniden canlandırılmış olur. İçinde bulunduğumuz otelde ilçe için son derece önemlidir. Bu otelde bu anlamda Ünye’ye ulaşım ve insanların konaklaması bakımından ciddi bir oluşturacaktır.” diye konuştu.

Ünye’de, 2018’de uluslararası bir kongrenin düzenleneceğini aktaran Kurtulmuş, “Bunun çalışmaları belirlendi, kararı verildi. Çocuk istismarının önlenmesiyle ilgili uluslararası kongreye Türkiye ev sahipliği yapacak. Türkiye’de de Ünye, bu kongreye ev sahipliği yapacak. Bunun da hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, bu çalışmalarla Ünye’nin ekonomik değeri artan bir ilçe haline geleceğini bildirdi.

Bölgede istihdamın artırılması için çeşitli çalışmaların sürdüğünü kaydeden Kurtulmuş, Akkuş’ta cezaevinin yapımıyla ilgili sürecin başladığını, Ünye Limanı’nın harekete geçmesiyle de istihdamın artacağını ve bölgenin çehresinin değişeceğini sözlerine ekledi.

gggg6

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-