eskort samsun

ÜNYENETHABER

KAHRAMANIN ADI YAŞATILACAK

KAHRAMANIN ADI YAŞATILACAK
19 Kasım 2016 - 1:05

005Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Eğitim Tesislerini Hizmete Açtı

                  Bir dizi ziyaret, inceleme ve törenlere katılmak üzere Ordu’ya gelen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Altınordu ilçesinde 2 eğitim tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

“Özel Altaş Koleji Şehit Ömer Halisdemir Spor Kompleksi’ni Hizmete Açtı”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, ilk olarak Altınordu ilçesi Şirinevler Mahallesindeki Özel Altaş Koleji’ne ait Şehit Ömer Halisdemir Spor Kompleksi’nin açılış törenine katıldı.

Özel Altaş Koleji bahçesinde düzenlenen törene, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr.Numan Kurtulmuş’un yanısıra Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Seyit Torun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Özel Altaş Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Namık Altaş, Genel Müdürü Selman Altaş, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şehit Ömer Halisdemir Spor Kompleksinin açılış töreninde bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, “Böylesine güzel bir ilim yuvasında değerli gençlerimizi, geleceğimizin teminatı olan, gözümüzün nuru olan gençlerimizi yetiştirmek için ortaya konan bu çabaları takdirle karşıladığımızı ifade etmek isterim. Bir memleketin en büyük gücü sadece ekonomik varlıkları, sadece yer altı, yer üstü kaynakları, sadece ülkenin ekonomik zenginlikleri değildir. Bir ülkenin en büyük gücü, iyi yetişmiş genç nesillerdir. Bu çerçevede 80 milyona yaklaşan nüfusumuzla ve nüfusumuzun büyük çoğunluğunu oluşturan genç kitlemizle, Türkiye aslında her şeye rağmen bütün hilelere, bütün tuzaklara rağmen, geleceğe doğru ümitle yol alıyor, ümitle hareket ediyor. Bu çerçevede bu gençlerimizi, burada gördüğümüz evlatlarımızı, yavrularımız ne kadar iyi yetiştirebilirsek, aslında Türkiye’nin geleceğine o kadar çok destek olmuş olur, aydınlık yarınları o kadar kuvvetli bir şekilde kurmuş oluruz. Bu tür okullarımızın hem fizik mekanlar olarak, hem okullardan eğitim, araç-gereçler bakımından, en yüksek teknolojinin kullanılması bakımından Türkiye giderek gelişiyor. Ordu ilimiz de bu çerçevede Türkiye’nin eğitimi bakımından iyi illerinden birisidir. Sınıf ortalaması 24-30 arası değişiyor. Bu Türkiye için önemli bir şey, Ordu için önemli bir şey.  Çocuklarımıza iyi mekanlar sunacağız, iyi öğretmenlerle eğitim almalarını sağlayacağız, iyi araç-gereçleriyle eğitim almalarını temin edeceğiz” dedi.

Spor kompleksine 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in isminin verilmesinin bir kadirşinaslık örneği olduğunu dile getiren Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “İlim, irfan yuvasında, bir spor kompleksinin açılışında birlikteyiz. Spor kompleksinin adına şehit Ömer Halisdemir’in isminin verilmiş olması, fevkalade bir kadirşinaslık örneğidir. Fevkalade bir kahramanlık destanının sonraki nesillere aktarılmasına vesile olacak bir adımdır. Bundan dolayı Altaş Koleji’nin değerli yetkililerine teşekkürümü bir borç biliyorum. O akşam  hep beraber yaşadığımız, Türkiye tarihinin bu topraklarda görmüş olduğu, milletimizin Anadolu topraklarına geldiğinden bu yana karşılaşmış olduğu, tarihimiz boyunca karşılaşmış olduğumuz en ağır ihanetlerden biridir. 15 Temmuz’un en önemli kahramanlardan biri de Ömer Halisdemir’dir” diye konuştu.

İlim ve irfan’da güçlü olmanın önemine de değinen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “İlimde güçlü olmak, siyasette güçlü olmak, ekonomide güçlü olmak, sanatta güçlü olmak, her alanda güçlü olmayı gerektiriyor. Bizim anladığımız güç, sadece kaba güç değildir. Bizim anladığımız güç, insafla, vicdanla, adaletle bütünleşmiş olan bir güçtür. Öyle olduğu için asırlar boyunca 3 kıtaya 7 denize hükmettik. Öyle olduğu için atalarımızın ayak izlerinin olduğu hiçbir ülkede bugün ne atalarımıza, ne onlar dolayısıyla bizlere beddua okunmuyor. Tam tersine hayır dualarla anılıyor, hayır dualarla hatırlanıyorlar. İşte bunu sağlayan da ilimle, irfanla hareket etmiş olmalarıdır” şeklinde konuştu.

Törende bir konuşma yapan Özel Altaş Koleji Genel Müdürü Selman Altaş da, “Milli ve manevi değerlerinden ödün vermeden her yıl bir önceki yıldan daha ileriye gitmeyi ilke edindik. Çocuklarımızın başarısına ve mutluluğuna odaklanmış, özenli eğitim kadromuzla en iyi teknolojik ortamı bir araya getirip, öğrencilerimizi akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslararası alanda toplumun önde gelen bireyleri olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz. Bu inançla yapmış olduğumuz yatırımlara bir yenisini ekleyip, bugün açılışını yapmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“Yalçın Çelebi Anaokulu’nun Açılışını Gerçekleştirdi”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Özel Altaş Koleji’ndeki Şehit Ömer Halisdemir Spor Kompleksi açılış töreninin ardından, Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesinde hayırsever işadamı Yalçın Çelebi tarafından yaptırılan Anaokulu’nun açılış törenine katıldı.

                  Yalçın Çelebi Anaokulu’nun açılış töreninde bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, okulun yapımını gerçekleştiren Yalçın Çelebi ve ailesinin büyük bir hayır işi yaptıklarını belirterek, “Bugün burada bu sevgili genç evlatlarımız gün gelecek buradan mezun olacaklar, liseyi bitirecekler, üniversiteyi bitirecekler. Ondan sonra başka nesiller gelecek. Bu okul burada durduğu müddetçe bu hayrı yapan Yalçın bey ve ailesi sevapları alacaklar. Allah mübarek etsin. Kendilerini tebrik ediyorum çok güzel bir ticaret yapıyorlar. Kapanmayacak bir ticaret kapısı açmış oldular tebrik ediyorum sağolsunlar, varolsunlar” dedi.

Türkiye’de önceki yıllarla kıyasladığında eğitim alanında çok büyük mesafeler aldığını kaydeden Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “Türkiye’de okullaşma oranları çok ileri noktalara kadar geldi. Mesela Ordu’da bu illerimizden birisi. Sınıflardaki öğrenci mevcutları 24’e kadar düştü. Gencecik pırıl pırıl öğretmenlerimiz var, her türlü imkanlarınız var, güzel binalarınız var, eğitim imkanlarınız var, bu Türkiye için önemli bir gelişmedir. İnşallah önümüzdeki bir iki yıl içerisinde bütün okullarımızı tek eğitime çevireceğiz. Sabah çocuk okula gelecek, akşama kadar orada bilgi alacak, hem görgüsünü artıracak, hem el becerilerini artıracak, böylece gelecek dönemlere gençleri şimdiden yetiştireceğiz. Hz.Ali efendimiz bir sözünde diyor ki; çocuklarınızı kendi çağınıza göre değil, çocuklarınızı onların büyüyeceği, yetişeceği çağa göre yetiştirin. İşte burada hem eğitim idarecilerimizin, hem okuldaki öğretmenlerimizin ve idarecilerin, hem de Türkiye’yi yönetenler olarak bizim amacımız; sizleri 2023’e, 2053’e hazırlamaktır. Daha ötesine hazırlamaktır. Çünkü sadece 2016’nın, 2017’nin gereklerine göre değil, önümüzdeki çağın gerekleri ne ise buna göre sizi hazırlamak ve yetiştirmekle mükellefiz. Bu çerçevede de  eğitimin niteliksel olarak kalitesi artıyor. Hem eğitimin fiziki şartları artıyor, hem kalitesi artıyor” diye konuştu.

Okulun yapımını üstlenen hayırsever işadamı Yalçın Çelebi de törende yaptığı konuşmada, “Bu okul, henüz 4-5 yaşına girmiş yavrularımızın eğitim başlangıç heyecanını tattıkları mekanlardır. Bu mekanın da aile sıcaklığı içinde olacağını canı gönülden biliyorum. Eğitimsiz bir neslin, bu dünya içinde hayatını devam ettirmesi zordur. Bireyin var olma hakkı, kendini ifade etmesi, kendi olarak var olabilmesi, iyi bir eğitimle mümkündür. Milletlerin kalkınması ve iyi bir ekonominin büyümesi, eğitimle yetişmiş nesillerle mümkündür. Buna paralel olarak çocukların okutulabilmesi için çokça çaba gösterilmesi gerekiyor. Bu nedenle okumanın teşvik edilmesi için düzenlemeler toplumsal barış için ekonomide iyileştirme ve en önemlisi gerçek bir eğitim reformudur. Anne ve babalar çocuklarınızı okula göndermekte herhangi bir tereddüt göstermeyiniz. İyi bir eğitim, Nobel barış ödülünü yurttaşımız Aziz Sancar’ların çoğalmasına vesile olabilir” dedi.

Konuşmaların ardından, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, okulun yapımını üstlenen hayırsever işadamı Yalçın Çelebi ve diğer protokol mensuplarının katılımıyla kurdele kesimi yapılarak okulun açılışı gerçekleştirildi.

gggg6

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-