eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kurtulmuş”Fetö Mağdurları Falan Yok Bu Bir Algı Operasyonunun Parçasıdır”

Kurtulmuş”Fetö Mağdurları Falan Yok Bu Bir Algı Operasyonunun Parçasıdır”
19 Kasım 2016 - 16:06

3

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “FETÖ mağdurları, böyle bir laf var mı? Ortalıkta dolaşıyor. FETÖ mağdurları falan yok, bu laf bir algı operasyonunun parçasıdır, böyle bir algı operasyonunun parçası olmayacağınız gibi, kimsenin de olmasına izin vermeyin” dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu’nun Korgan İlçesi Belediye Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. 7 tesisin toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ terör örgütüne karşı her zaman uyanık davranılması gerektiğinin belirterek, FETÖ mağdurları yönünde bir algı operasyonu oluşturulmaya çalışıldığını söyledi.

Milleti mağdur eden FETÖ’ye bunun hesabını mutlaka soracaklarını, fitil fitil burunlarından getireceklerini dile getiren Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “İçeride birlik beraberlik içinde olmamız lazım. Bir tak1ım algı operasyonlarına karşı da uyanık olmamız gerekiyor. FETÖ mağdurları, böyle bir laf var mı? Ortalıkta dolaşıyor. FETÖ mağdurları falan yok, bu laf bir algı operasyonunun parçasıdır, böyle bir algı operasyonunun parçası olmayacağınız gibi, kimsenin de olmasına izin vermeyin. Eğer bu milletten, bir mağduriyetten bahsediyorsak 248 şehidimiz, 2 bin 194 gazimiz var. 78 milyon, uçurumun kenarından dönmüş olan bir milletimiz var. FETÖ mağduru değil, FETÖ’nün mağdur etmeye çalıştığı millet vardır. Bunun hesabını soracağız, fitil fitil burunlarından getireceğiz” dedi.

“MİLLETİN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKARAK AF DİLEMEK YOK”

Korgan’da da FETÖ’den hakkında işlem yapılanlar olabileceğini, bunlara karşı da dikkat edilmesini isteyen Kurtulmuş, “Ola ki buralarda da hakkında işlem yapılmış olan kişiler olabilir. Eşinizdir, dostunuzdur, mahalle komşunuzdur, arkadaşınızdır merhamet duyabilirsiniz. 15 Temmuz akşamı darbe olsaydı belki bendeniz bir çukurda, buradaki arkadaşlarımızın çoğu da başka yerlerde olacaklardı. Böyle bir toplantı olmayacak, yüzleriniz böylesine güleryüzle bizi karşılıyor olmayacaktınız. Eğer darbeyi yapmış olsalardı dediğim gibi bu memleket bir iç savaşın içine girebilirdi” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Bu örgütün yanında, içinde, gölgesinde, sağında, solunda olan herkes hesabını verecektir. Ama ‘Efendim tetiğe basmadı, bombayı atmadı.’ İyi de hepsi binlercesi bir uçağın içine giripte bomba mı atacaktı. O bombayı bir kişi attı ama, o bombayı atan adamın arkasında ‘İyi yapıyorsun’ diye binlerce destek veren var mı? Var. O binlerce insan, bunlarla irtibatlı olanlar da bu hesabı vereceklerdir. Öyle yağma yok. Hem millete karşı kumpas kuracaksınız, hem bu kumpasta başarılı olsaydınız milleti katır katır kesecektiniz, hem de şimdi gelip bu milletin gözünün içine bakarak af dilemek yok. Biz affetsek tarih affetmez, tarih affetse millet affetmez. Millet affetse 248 şehidimiz affetmez, dolayısıyla bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz.”2

Ortadoğu’da da Şii, Kürt ve Türkmen milisler diye bir algı yapılmaya çalışıldığını, buna karşıda uyanık davranılması gerektiğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş “Ortadoğu’da etnik ya da mezhebi bir savaşın olduğuna inandırılmaya çalışılıyor halklar. Lütfen bunlara dikkatli olun. Ortadoğu’da insanlar etnik ve mezhebi kökenleri dolayısıyla kavga etmiyor. Ortadoğu’da ki bu silahlı grupların adı var. DEAŞ diye bir örgüt var. Şimdi DEAŞ denilen bu silahlı örgüt Sünnileri mi temsil ediyor. Söyleyebilir miyiz böyle bir şey. ya da PYD-PKK Kürtleri mi temsil ediyor. Asla, dolayısıyla söyleyecekseniz örgütün adını söyleyin. PKK deyin, DEAŞ deyin, YPG deyin ne diyorsanız deyin. Bunları televizyonlarda bize söyleyerek zihinlerimizde alıştırmaya çalışıyorlar. Sünni milisler var, Şii milisler var. Türkmen milisler var, Kürt milisler var. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Bu oyunu bozacağız ve inşallah bir asır önce bölünen bu coğrafyanın bir daha bölünmesine müsaade etmeyeceğiz. Bunun yolu güçlü bir Türkiye’den geçiyor” diye konuştu.

“TÜRKİYE ZIRH TEKNOLOJİSİNDE DÜNYANIN İKİNCİ ÜLKESİ OLMUŞ VAZİYETTE”

Terörle mücadele devam ederken, güçlü ve büyük Türkiye için ne lazımsa onları yapmaya devam edeceklerini, Türkiye’nin artık silahlı İHA’lar ve kendi tankını ürettiğini, zırh teknolojisinde de dünyanın ikinci ülkesi vaziyetine geldiğini anlatan Kurtulmuş, “Türkiye kendi milli savunma sanayisini kurduğu için hazmetmiyorlar. İHA’lar yukarıdan resim çekiyor, kaç senedir dışarıdan bu silahlı İHA’ları almak için müracaat ediyoruz. Örgüt elemanını görüyorsun, uçan İHA’lar yukarıdan görüyor, geri haber veriyor. O haber verdiği birlikler, askerler oraya tepeye gidene kadar terörist yer değiştiriyor. ‘Verin’ diyorsun ‘Olmaz’ diyor vermiyor. Parasıyla verecek, hibe etmeyecek. Sen misin vermeyen, ‘Kötü komşu adamı ev sahibi yapar’ öyle mi? Şimdi Türkiye silahlı İHA’lar yapıyor” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Yukarıda dağ başında teröristi gördüğü zaman artık yere haber vermek yok, gördüğü yerde güvenlik kuvvetlerimiz vuruyor. Onları etkisiz hale getiriyor, onları saf dışı bırakıyor. Sen misin bunları yapan. Türkiye kendi tankını yapıyor, zırh teknolojisinde dünyanın ikinci ülkesi olmuş vaziyetteyiz. Türkiye elektronik harp sanayinde önemli bir noktaya geliyor. Türkiye kendi füzesini, füze sistemini inşa edecek bir noktaya geliyor. Böyle bir Türkiye istemiyorlar. Onların istediği hatırlayın 25 milyon dolar verecek diye IMF’nin adamlarının karşısında 25 kere takla atardı bir zamanlar Türkiye’nin yetkilileri. Böyle bir Türkiye olsun istiyorlar.”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, daha sonra 76 yataklı Korgan Devlet Hastanesi inşaatı, Korgan Sanayi Sitesi inşaatı, Korgan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatının temel atma törenini gerçekleştirerek, ilçede yapımı tamamlanan projelerin toplu açılışını yaptı. Kurtulmuş, ardından karayoluyla Kumru İlçesi’ne hareket etti.

gggg6

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-