eskort samsun

ÜNYENETHABER

“UMUT VAR, BİZ VARIZ”

“UMUT VAR, BİZ VARIZ”
25 Kasım 2016 - 12:14

 25-kasim-kadina-yonelik-siddete-karsi-uluslararasi-dayanisma-ve-mucadele-gunu-01

Ünye CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Sümeyya Sezgin BAŞ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Ve Dayanışma günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. 

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Sümeyya Sezgin BAŞ yayınladığı açıklamada şunları kaydetti;

“Bugün 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslar arası mücadele ve dayanışma günü ; bu gün dünya üzerinde yaşayan tüm kadınların ve çocukların çeşitli biçimlerde maruz kaldıkları ve giderek artan her türlü şiddet ve cinsel istismarı bir kez daha hatırlatma günüdür. Yani, bu gün kadına yönelik şiddet olgusunun hem kadına hemde tüm topluma dayatılan ideolojik bakıştan, çağ dışı ve gerici anlayıştan , ekonomik koşullardan, politik gelişmelerden ve kültürel etkenlerden ayrı tutulamayacağı gerçeğini Dünya nın gündemine tekrar tekrar taşıma günüdür.

  Değerli basın emekçileri ; yaşadığımız coğrafyada , kadınlar günlük yaşamda sürekli olarak çinsel, fiziksel, pisikolojik şiddete, tacize ve tecavüze maruz kalmakta ve öldürülmektedir. Tacizler, tecavüzler ve kadın katilleri tahrik indiriminden yararlanmakta ve hatta serbest bırakılmaktadır. Medyatik bir özelliği yok ise, ne basında nede bültenlerde yer almaktadır. Ülkenin gündemi o kadar ağır ki !! , kimsenin vakti yok cinayetleri önlemeye…. Aslında kimsenin niyeti de yok !! Şimdide bir bahane buldular , OHAL diye ….

  Kadın haklarını savunan , kadınların örgütlü mücadelesinin olmazsa olmazı olan kadın derneklerini de mühürlemek bu bahane ile şahane oldu onlar için. Hükümetin insan haklarını savunan kimselere tahammülü yok . Kadınlara, üstelik örgütlü kadına haklarının varlığının bilincinde olan kadına en büyük tehlike olarak bakıyorlar! Bilmiyorlar ki kadın hareketi MÜHÜRLENEMEZ, SUSTURULAMAZ !

  Bunca olumsuzluk karşısında ne olursa olsun, Cumhuriyet Halk Partisi ve kadınları olarak asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.

Kadını erkekle eşit göremeyen , toplumsal yaşamda yok sayan siyasal anlayışa ve onun karanlığına asla teslim olmayacağız…

   Emeğimizi , bedenimize kimliğimize sahip çıkarak , topluma ve bize dayatılmak istenilen gerici, cinsiyetçi yaşam tarzını reddediyoruz. Yasaklarla, mühürlerle, bizi uzaklaştırmak istedikleri alanlarımıza ve sokaklarımıza sahip çıkıyoruz.

  Bu ülkenin, Cumhuriyete demokrasiye inançlı ,

 Özgür ve güçlü bireyleri olarak, örgütlenerek ve dayanışarak kadın çinayetlerine, tacize, tecavüze, her türlü şiddet ve ayrımcılığa karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz.

   Biz CHP li kadınlar olarak 25 kasım kadına yönelik şiddete karşı mücadele ve dayanışma gününde , kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha yenilerken ; Eşit ve özgür bir ülkede yaşayabilmek için emeğimizden, bedenimizden, kimiliğimizden elini çekmeyen iktidarlara karşı eşit ve özgür yarınlar için mücadelemizi örgütlülüğümüzden aldığımız güç ve cesaretle devam ettireceğimizi ifade ediyor , kadına yönelik şiddete karşı verdiğimiz bu mücadelede , sevgiyi , saygıyı, güveni ve umudu örgütleyerek ‘’ UMUT VAR , BİZ VARIZ ‘’ DİYORUZ.

 

                                                                         Sümeyya Sezgin BAŞ

                                                          Ünye CHP İlçe Kadın Kolları BAŞKANI      

gggg6

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-