eskort samsun

ÜNYENETHABER

Piyade Tüfekleri Ordu’da Üretilecek

Piyade Tüfekleri Ordu’da Üretilecek
29 Kasım 2016 - 12:43

h

Vali Balkanlıoğlu, Silah Fabrikası Olarak İstihdam Sağlayan Eski Cezaevi’nde İncelemelerde Bulundu

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Adalet Bakanlığı tarafından 2008 yılında kapatılan ve silah fabrikasına dönüştürülen Ulubey K Tipi Cezaevi binasını gezerek, incelemelerde bulundu.

Vali Balkanlıoğlu, beraberinde Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli,  İl Jandarma Alay Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, Ulubey Kaymakamı Emrullah Temizkan, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan ile birlikte Ulubey ilçesinde uzun yıllar cezaevi olarak hizmet veren daha sonra kapatılarak, hazırlanan bir projeyle kurulan silah fabrikasını gezerek, detaylı bilgiler aldı.

Özel bir firma tarafından fabrikada üretilen silah parçalarını yakından inceleyen ve firma sahiplerinden bilgi alan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “2 bin 200 metrekare alan üzerine kurulan bu fabrikada 2017 yılının sonuna doğru 120 kişi çalışacak ve Ulubey İlçemizin ekonomisine istihdam sağlamış olacak. Burada üretilen silahlar Makine Kimya Enstitüsü’ne (MKE) gönderilecek. Ayrıca,  Samsun ve Giresun’daki firmaların tabanca parçaları da burada üretilecek. Piyade tüfeğinin bazı parçalarının üretiminin de burada yapılması planlanıyor” diye konuştu.

gggg6

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-