eskort samsun

ÜNYENETHABER

Akkuş Spor Salonu Yenileniyor

Akkuş Spor Salonu Yenileniyor
02 Aralık 2016 - 9:27

r

İhalesi Tamamlanıp Yer Teslimi Yapıldı

Son 2,5 yılda, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’nin belediyespor’u faaliyete geçirip aktif hale getirmesiyle gençlerin uğrak yeri olan Akkuş Spor Salonu tepeden tırnağa yenileniyor.

Salonun ihalesi tamamlanıp yüklenici firmaya yer teslimi yapılırken

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç salonda incelemelerde bulundular. İncelemeler sırasında konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Akkuş Spor Salonu’muz ilimizin en aktif spor salonlarından biri, Akkuş Belediyespor’umuzun 2. ligde mücadele eden voleybol takımı var, boks, güreş, badminton ve masa tenisi branşlarıyla bu salon çok aktif kullanılıyor. Son 2.5 yıla kadar kullanılmayan salonda birçok problemler oluşmuş, duvarları kötü duruma gelmiş, çatısı akan ve ısınma sorunu olan bir salondu, iç boya ve duvar tamiratlarını Belediye Başkanımız İsa Demirci’nin destekleriyle ortaklaşa yaptık. Çatı ve ısınma sistemi için bakanlığımızdan destek alarak ihalesini tamamlayıp bugün yer teslimini yaptık, Akkuş’umuza da bu gerekiyordu, özellikle ısınma sistemi burası için çok önemliydi. Yapılacak yeni çalışmayla salon yepyeni bir görünüm kazanacak ve Akkuş, spor’un merkezi olmaya devam edecek. Salonun yenilenmesi konusunda emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a, Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş’a, Ordu Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’na ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Spora ve sporculara vermiş olduğu büyük desteklerden dolayı Belediye Başkanımız İsa Demirci’ye de ayrıca teşekkür ediyorum. Akkuşlu gençlerimiz boş zamanlarını spor salonlarında geçiriyor. Akkuş’tan önümüzdeki dönemlerde çok büyük şampiyon sporcular yetişecektir” dedi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise konuşmasında, “Göreve geldikten sonra gençlerimiz internet kafelerden, kahvehane köşelerinden, kötü alışkanlıklardan uzak tutma adına ne yapabiliriz diye ekibimizle yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, spor birinci gündemimiz oldu. Belediye bünyesinde hukuken kurulmuş olan, fiilen olmayan Akkuş Belediyespor’u hayata geçirerek voleybol, güreş, boks, masa tenisi ve badminton branşlarını açtık. Sporcularımızın çalışacağı spor salonumuz vardı ama 2005 yılında yapılmış olan salon biz göreve gelene kadar atıl vaziyette kalmış ve kendiliğinden harabe hale gelmişti. Spor müdürümüzle, salonla ilgili yaptığımız istişareler sonunda imkanlarımız dahilinde yapabileceğimiz her şeyi yaptık. Yapılan çalışmalar sonrası salon gençlerimize küçük geldi, Akkuşlu çocuklarımız salonu doldurdu, buda bizi mutlu etti. Salonun dolu olması emeklerimize deydi dedik ve daha iyisini yapmak adına çalışmalar başlattık. Salonumuzun çatısında ve ısınma sisteminde problemlere vardı, teknik elemanlarla bu eksiklikler tespit edilerek gerekli bütçe bakanlıktan istenerek temin edildi. Tüm bunlar için ihale süreci tamamlandı ve yer teslimi yapıldı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

gggg6

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-