Aksam saat 19.00’da Ünye Kapalı Spor Salonunda düzenlen “Şehitlerimize Dua” adli program gerçekleştirildi.Ordu Büyükşehirin organizatörlüğünde düzenlenen geceye ilki azdı.
Programa vatandaşlar ve Ak parti ilçe Başkanı Arif Ergün katılırken ,Ünye Belediyesinden hiç bir yetkilinin bulunmaması dikkatlerden kaçmadı.
GÖRÜNEN KÖY KLAVUZ İSTEMEZ
Bir gün önce özel bir otelin Kuran-ı Kerim Tilavetine tüm ekip katılanlar, Bakan,Milletvekili,Büyükşehir Başkanın yer aldığı programlarda protokolde yer almak için yarışanlar,havalimanında karşılamak yetmezmiş gibi,aynı uçakta beraber seyahat edenler , 60 km öteden gelenleri bile otogarda törenle karşılayanlar,ne yazık ki halkın yanında sadece işlerine geldiğinde olduklarını apaçık ortaya koydular.
VATANDAŞ ÖYLE LAF ETTİ Kİ
Geceye katılan vatandaşların tepkisini çeken bu duruma ,bu organizasyona Bakan ,vekil,Büyükşehir Başkanı Enver Yılmaz katılmış olsaydı acaba o koltuklar boş kalır mıydı diyen konuklar , 15 Temmuz darbe girişimin ardından ilk geceden itibaren son geceye kadar ,meydanlarda biz halkla nöbet tutmayan, göstermelik görüntü verip,saat en geç 23:00’de meydanı terkeden yöneticilerden daha ne beklenebilirdi ki ?
Bu zihniyetteki kişilerden ne “Şehitlerimize Dua” programına katılmasını,nede ”Şehitlerimize Dua” beklemiyoruz .
Bu davaya ilk önce onların sahip çıkması gerekir diye görüş belirtiler…