eskort samsun

ÜNYENETHABER

VALİ AÇIKLADI”ARTIK ZORUNLU”

VALİ AÇIKLADI”ARTIK ZORUNLU”
08 Aralık 2016 - 15:39

timthumb

Ordu ili genelinde tüm ticari araçlara kış lastiği kullanma zorunluluğu getirildi.
Valilik Toplantı Salonu’nda, Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında yapılan Trafik Kış Tedbirleri Toplantısında alınan kararla, ticari araçlarda kış lastiği kullanımı Ordu ili genelinde mecburi hale getirildi.
Kış lastiği taktırmayan ticari araçların trafiğe çıkmasına izin verilmemesini isteyen Vali Balkanlıoğlu, Karadeniz bölgesinin diğer ilerinde ticari araçların kış lastiği takmalarının zorunlu olduğunu, bu uygulamanın Ordu ili genelinde de geçerli olacağını ifade etti. 4
Ticari araçların can taşıdığına dikkat çeken Vali Balkanlıoğlu, “Toplu taşıma araçları, ticari araçlar, insan taşıyorlar, öğrenci taşıyorlar. Ticari araç şoförlerimizin kış şartlarını da dikkate alarak biraz daha tedbirli ve dikkatli olmalarını istiyoruz. Kar lastiği onların mal ve can emniyeti açısından son derece önemli. Herhangi bir mazeretin arkasına sığınmadan bunu yerine getirmeleri gerekir” dedi.
Ordu’nun coğrafi yapısının kış lastiği kullanımını zorunlu kıldığını dile getiren Vali Balkanlıoğlu, “Sahil kesimindeki ilçeleri düz bir alana sahip gibi gözükse de yokuş ve dik rampalı mahalleleri, sokakları var. Kar ve buzlanma gibi durumlarda araçlar kayıyor. Bunları hep birlikte görüyoruz, yaşıyoruz. Onun için iç kesimdeki ilçelerde kış lastiği kullanılsın, sahil kesimindeki ilçelerde kullanılmasın yaklaşımını doğru bulmuyorum. Çünkü, geçtiğimiz yıllarda böyle bir karar alınmış ve uygulanmış. Bu kararın doğru olmadığını ve değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Can güvenliği her şeyin üstündedir. Bu nedenle tüm Ordu ili genelinde ticari araçlara kar lastiği kullanma zorunluluğu getirilmiştir. Kar lastiği takmayan araçlar sadece kendilerini değil, diğer araçlar için de tehlike oluşturmaktadır” diye konuştu.
Vali Balkanlıoğlu, Ordu ili genelinde ticari araçların kış lastiği kullanma zorunluluğu kararının tüm ticari araç sürücülerine tebliğ edilmesini ve sıkı denetim yapılmasını istedi.

gggg6

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-