eskort samsun

ÜNYENETHABER

Muhtarlar Toplantısı Sürdürülüyor

Muhtarlar Toplantısı Sürdürülüyor
15 Aralık 2016 - 15:49

as

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda muhtarların şikayet, talep ve önerilerini dinlemek üzere gerçekleştirilen muhtarlar toplantısı yapıldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında, Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına,  Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, Vali Yardımcısı ve Altınordu Kaymakamı  Niyazi Erten,  Vali Yardımcısı  ve Perşembe Kaymakamı Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, bazı daire müdürleri, ilçe protokol mensupları ile Gülyalı, Gürgentepe, Perşembe ve Kabadüz ilçelerinin muhtarları katıldı.

Toplantıda muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara değer verdiğini belirterek, ”Sizlerin talepleri ve sorunlarıyla yakından ilgilenmek üzere valilikler ve belediyeler bünyesinde bürolar oluşturuldu. Muhtarların istek, dilek ve şikayetleri öncelikle ele alınsın, takip edilsin ve sonuçlandırılsın diye elektronik yazışma sistemi kuruldu. Her türlü ihtiyaç, dilek ve şikayetleriniz bizim arkadaşlar tarafından kayıt ediliyor. Muhtarlar arkalarında bir kitleyi temsil ediyorlar. Devlet ve millet arasında bir köprüdür. O nedenle öncelik verilmesi gerektiği konusunda dikkat etmemiz gerekiyor. Daire müdürlerimize, muhtarlarımızın istek, dilek ve şikayetlerini öncelikle ele almalarını ve yapılabilecek talepleri yerine getirmeleri, yapılamayacak olanları da yetkili mercilere iletmeleri konusunda gerekli talimatı verdim” diye konuştu.

 “Türkiye’nin her yerinde seçilen kılcal damarlarını temsil eden, halk ile devlet arasında elçi görevi gören ve halktan doğrudan haber getiren siz muhtarlarımıza önem veriyoruz” diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Gelinen makam ve mevkiiler önemlidir. Vatandaşın sizi seçmesi ve muhtar olarak başında görmesi bizler için de değerlidir. Türkiye geliştikçe, demokrasi, insan hakları belli seviyelere geldikçe bu daha da ileriye gelecek. Muhtarlarımızın ve seçilmiş insanlarımızın değeri daha da artacak” diyerek, sözlerini tamamladı.

Toplantıda, mahalle muhtarları söz alarak, mahallelerinin sorunları ile ihtiyaç ve şikayetlerini dile getirirken, daire müdürleri de muhtarlara kendi taleplerini ilettiler ve kendilerinden istenen ihtiyaç ve şikayetleri de tek tek not aldılar.

cdert

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-