eskort samsun

ÜNYENETHABER

Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Canlar Kurtarmaya Devam Ediyor

Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Canlar Kurtarmaya Devam Ediyor
18 Aralık 2016 - 0:24

ssss

Okul olarak yaptıklarını kan bağışları ile Türkiye’de adından söz ettiren, geçen yıl Türkiye’de 500 pilot okulda uygulanan “Geleceğin kan bağışçılarının kazanımı” projesi kapsamında 3. Olan Arif Nihat Asya Mesleki Teknik ve15536995_10209682008200364_1615831795_o Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri “CAN BAĞIŞI CAN BAĞIŞI” sloganıyla geleneksel hale getirdikleri kan bağışı kampanyasının 5.’sini 21 Aralık 2016 Çarşamba günü düzenleyecekler.

Okul olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında başarılı çalışmalara imza atan Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayşe Akyol yaptığı açıklamada bu eğitim öğretim yılında kan bağışı kampanyasının 5.’sini düzenleyeceklerini belirterek daha önce yapılan çalışmalarda kan bağışı konusunda okul, öğrenci, öğretmen ve velilerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ve bundan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Ülke olarak zorlu süreçten geçtiğimiz bu günlerde gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yapılan operasyonlar ve menfur terör saldırıları sebebiyle Türk Kızılayının kan ihtiyacının arttığını vatandaş olarak insanımızdan bu hususta çok görev düşüyor. Dolayısıyla günün birlik ve beraberlik günü olduğunu ve insanımızın kan bağışında bulunarak bu zorlu süreçte yardımda bulunabileceğini belirterek okulda her türlü eğitim ve duyuru çalışmalarını yaptıklarını vurgulayarak bir insanın bir insana verebileceği en güzel hediyeyi kanını esirgemeyen Ünye halkını 21 Aralık 2016 Çarşamba günü yapılacak kan bağışı kampanyasına, canlara can katmaya beklediklerini ifade etti.

cdert

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-