eskort samsun

ÜNYENETHABER

Suikast Sonrası Whatsap’tan Yayılan Ses Kaydının Aslı Ne?

Suikast Sonrası Whatsap’tan Yayılan Ses Kaydının Aslı Ne?
20 Aralık 2016 - 15:28

suikast_sonrasi_ortaligi_karistiran_troll_ses_kaydi_h56861_cff27

” Bu söylediklerim tebliğ niteliğindedir. Lütfen notunuzu alarak bu söylediklerimi yerine getirin.” diye başlayan ses kaydı, kısa sürede Whatsapp üzerinden MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a ait olduğu iddiasıyla hızla yayılmaya başladı… İşte işin aslı…

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastin ardından WhatsApp üzerinden bir mesaj hızla dolaşıma girdi. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a ait olduğu iddia edilen ses kaydında ABD’nin Türkiye’de bir iç savaş çıkartmayı planladığı iddia ediliyor ve vatandaşlara  sağduyu çağrısı yapılıyor.772362-whatsapp-tan-yayilan-ses-kaydinin-asli-ne-5858d55fbe9b4

WhatsApp üzerinden yayılan ses kaydının Diriliş Başkanları Derneği Genel Başkanı Hasan Türksel’in teşkilata yönelik bir çağrının ses kaydı olduğu ancak birileri tarafından MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a ait olduğu iddiası ile dolaşıma sokulduğu anlaşıldı.

Diriliş Başkanları Derneği Genel Başkanı Hasan Türksel, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Kamuoyunda dolaşan ses kaydı Diriliş Başkanları Genel Başkanı olarak tarafıma aittir. Teşkilat ve üyelerimize bir uyarıdır. Duyarlı ve tüm vatan sevdalı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.

İŞTE O MESAJ…

“Sevgili diriliş başkanları, sevgili arkadaşlarım. Lütfen bu söylediklerimi dikkate alarak dinleyin. Bu söyledikleirm tebliğ niteliğindedir. Lütfen notunuzu alarak bu söylediklerimi yerine getirin. Bu ses kaydımı dinleyen siz başkanlarım, memleket sevdalıları, sizler de tüm WhatsApp gruplarınızdan mesaj atarak bu mesajımı lütfen iletin. Türkiye’de olan şeyler, sürekli terör örgütleri ile Türkiye’nin masum polis veya askeri, sivili hedef alan eylemler ve amaçları belli. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) bugün itibariyle diyor ki, “Türkiye’de bir iç savaş olabilir.”

Bu şu demek arkadaşlar; Türkiye’de terör eylemleri artacak, bu terör gruplarına eylem yaptıran, bizim halkımız içinde ise kışkırtıcı eylemlere ve terör örgütü parti veya şirketlerine halkın saldırı yapması, yıkmayı, yakmayı gerektiği söylenecek ve bunun için yine ajanlar devreye girecektir. Çok dikkatli olmalıyız. Bunlarla ilgili şu anda inanılmaz bir alt yapı çalışması var. Halkı kışkırtmak için ajanları, devlet düşmanlarını ve maalesef içimizdeki vatan hainlerini kullanacaklardır. Bizler elhamdurillah hem Müslüman hem Türk olarak siz diriliş başkanlarına ve vatan sevdalılarına ve ahiret arkdaşlarıma söylemek istedikleirm var. Bizim büyük bir devletimiz, inşallah dünyaya hakim olacak bir devletimiz var. Şükürler olsun. Her şeyi yaradan ve var ede nve her şeye gücü yeten Allah’ımız da var. Hasbinallah.

Bizler devletimizden idam isteyebiliriz. Kanun değişikliği ile terör örgütüne mensup olanların aileleri için vatandaşlıktan çıkartılmasını da isteyebiliriz.Bu bizim en doğal hakkımız. Ama acılarımızı kullanarak bizi devlete ve kolluk kuvvetlerimizle karşı karşıya getirmek isteyenlere asla ve asla fırsat vermeyeceğiz. Allah korusun, bizi Suriyeli mülteciler gibi kabul edecek bir Türkiye bulamayız ve zaten yok. Aklımız lütfen başımızda, dualarımız dilimizde, ellerimiz gökyüzünde olsun. PKK veya diğer örgütleri kullanan kişilerin oyunlarına gelmeyelim. Lütfen bu oyunları bozalım, lütfen bunarın oyunlarına gelmeyelim. Bu mesajımı bütün rehberinizdeki arkadaşlarınıza otomatik olarak lütfen gönderin. Herkes dinlesin. Provokasyonlara gelmeyeceğiz. Diriliş başkanları, diriliş sevdalıları, vatan sevdalıları anlasınlar bilsinler ki, bir vatan kaldı bir de vatan haini. Bunlara hiç bir zaman prim vermeyeceğiz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hayırlı akşamlar diliyorum.

Bu mesajımı lütfen bütün herkes WhatsApp rehberindeki herkese otomatik mesaj olarak göndersin ve halkın dinlemesini sağlasınlar. Bu mesajım aynı zamanda diriliş başkanlarının tüm Türkiye’deki teşkilatlarına bir tebliğ niteliğindedir. Herkes kadrosuna, yönetimine, iline, ilçesine, sokağına sahip çıkacak. Prpvokasyonlara kesinlikle fırsat vermeyeceğiz. Allah’a emnaet olun, hayırlı akşamlar diliyorum.”

cdert

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-