Ordu’da, Halep’deki insanlara yardım için Elif Sosyal Yardımlaşma Derneği (Elif-Der) ile İnsani Yardım Vakfı (IHH) ortaklaşa kermes açtı.
Altınordu ilçesinde, Tahıl Pazarı mevkisinde bir hafta açık kalacak kermesin açılışını OrduValisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile Elif-Der Başkanı Yeter Yılmaz yaptı.
Elif-Der Başkanı Yeter Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada kermesten elde edilecek gelirin Halep’te mağdur olanlara ulaştırılacağını belirterek, şunları söyledi:
“Halep’teki savaş ortamından en çok kadın ve çocuklar olumsuz etkilendi. Binlerce insan göçmen duruma düşürüldü. Bu insanların yaşamlarını idame ettirebilmeleri için ülkemizin dört bir yanından yardım çalışmaları sürdürülüyor. Biz de sivil toplum kuruluşu olarak İnsani Yardım Vakfı (IHH) ile ortak bir çalışma yaparak Halep’teki savaştan mağdur olmuş kardeşlerimize yardımcı olmak, onların ihtiyaçlarını karşılamalarına katkıda bulunmak amacıyla kermes düzenledik. Kermesten elde edilecek gelir ile yapılacak bağışlar Halep’teki göçmen kardeşlerimize yardım olarak gönderilecek.”