eskort samsun

ÜNYENETHABER

Yeni Kaymakam İddialı Konuştu

Yeni Kaymakam İddialı Konuştu
30 Aralık 2016 - 22:12

sdss

1 Aralık 2016 Perşembe günü Resmi Gazete’de yayınlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Ünye Kaymakamlığına atanan eski Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, bugün basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kaymakamlık makam odasında gerçekleşen toplantıda Ünye’de görev yapan basın mensuplarıyla birebir tanışan yeni Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, basın mensuplarıyla Ünye hakkında fikir alışverişinde bulundu. Devletin vatandaşa hizmet için var olduğunu belirten Kaymakam Güney, basının kamuoyu aydınlatma görevi ve sorumluluğu çerçevesinde karşılıklı iyi ilişkiler içerisinde olarak Ünye’ye hizmet etmeyi hedeflediğini söyledi.

“Ünye’de Kaymakam olarak göreve başlamanın hem mutluluğunu hem de sorumluluğunu taşıyorum. Ünye’de Kaymakamlık yapmak bir güzellik, bir nimettir.” Diyerek sözlerine başlayan Kaymakam Güney konuşmasında; “Ünye sadece Ordu’da değil, Türkiye’de ağırlığı olan bir ilçedir. Bende Ünye’nin ismine yakışır bir kaymakamlık yapacağım. Ünyelilerin göğsünü gere gere, “Bizim Kaymakamımız“ diyebileceği ve bizimde onlara bunu dedirtebileceğimiz bir görev anlayışı içerisinde olacağız.” Dedi.

Ümit Hüseyin Güney Kimdir?

Ümit Hüseyin Güney, 1975 yılında Artvin’in Arhavi ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini sırasıyla Güngören Köyü İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Arhavi Lisesinde tamamladı.aaaa

1993 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1997 yılında tamamladı. Ankara Barosuna bağlı olarak Ankara Adliyesinde Avukatlık stajını tamamladı. 1998 yılında girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak Trabzon Kaymakamı adayı olarak göreve başladı. Staj devamında 10 ay süreyle İngiltere’nin Londra şehrinde lisan ve yönetim alanında eğitim gördü.

Milli Güvenlik Akademisinde Kamu Diplomasisi Kursu aldı. Sırasıyla Trabzon-Maçka, Sivas-Şarkışla ve Kırıkkale-Çelebi ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi dalında Yüksek Lisans yaptı. Tezini ”Kırsal Kalkınma ve Köykent” konusunda hazırladı. Askerliğini Konya Personel Okulu ve Uşak Askerlik Şubesinde personel asteğmen olarak yaptı. Konya’nın Taşkent İlçesinde 2,5 yıl, Van’ın Saray ilçesinde 2 yıl ve Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde 3 yıl Kaymakam olarak görev yaptıktan sonra 25/07/2009 tarih ve 2009/11095 sayılı müşterek kararname ile Pazar ilçesine atandı ve 31/08/2009 tarihinde görevine başladı. Pazar Kaymakamlığı ile Rize İl Özel İdare Sekreterliği görevini birlikte sürdürdü.

Ümit Hüseyin GÜNEY evli ve 1 kız çocuğu babası olup, İngilizce bilmektedir.

Bizde Çakır Medya ailesi olarak kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney’e yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

ddeww

cdert

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-