eskort samsun

ÜNYENETHABER

Albaraka Türk Fatsa Şubesi’nin Açılışına Katıldı

Albaraka Türk Fatsa Şubesi’nin Açılışına Katıldı
05 Şubat 2015 - 16:44

Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Albaraka Türk Fatsa Şubesi’nin açılış törenine katıldı.

DSC_4628

Albaraka Türk Katılım Bankası, 190. şubesini Ordu’nun Fatsa ilçesinde açtı. Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Sakarya Caddesi No:13/B’de hizmete giren şubenin açılışına Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Enver YILMAZ, Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin YAHŞİ, Fatsa Kaymakamı Mehmet YAPICI, daire amirleri, çevre ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreni öncesi bir konuşma yapan Vali İrfan BALKANLIOĞLU, “bir yerde banka şubesinin olması son derece önemli. Eğer bir yerde sermaye yoksa, sermaye birikimi yoksa, işte yoktur, müteşebbis de yoktur. İçinde para hareketi olmayan müesseseler de yaşayamıyorlar. Bu nedenle finans ve para kaynağı son derece önemli. Bir şekilde temin edilecek eğer müteşebbis kardeşlerimiz kendi öz sermayeleri yetersiz kalmışlarsa, karlı bir işe de teşebbüs ediyorlarsa, çok iyi koşullarda finans sağlamaya mecburlar. Bunu da yaptıkları zaman istihdam, üretim, yatırım hepsi artacaktır. Bir hareket gelecektir. Umarız ki bu bankada buna fayda sağlayacaktır. Bu sayede bir çok kardeşimiz iş bulacaktır, geçinecektir. En azından bu şubenin buraya açılması 10-15 tane kardeşimize iş verdi. Bunun bile faydası var. Bu anlamda tebrik ediyorum. Hayırlı ve bol kazançlar temenni ediyorum” dedi.

Albaraka Türk Bankası Fatsa Şubesi’nin açılmış olmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz ise, “Banka açılışımızın kalabalığı ortada, bu da şunu ortaya çıkartıyor. Fatsa’da para var. Gelişmişte olan ekonomimizde illerimizde ve ilçelerimizde bu türlü finans kurumlarının açılışları bizler için önemlidir. Ülkemiz finans sektöründe gelişmiştir. Gelişen ve büyüyen global ekonomiye baktığımızda ülkemiz Avrupa ve dünyada kendisini hissettiren ilk 16 arasına girme başarısını göstermiş bir ülkedir. 2002 yılından bu zamana kadar hükümetimizin göstermiş olduğu gayretlerle birlikte Avrupa’da ses getiren, özellikle cari açığının büyük bir enerji ve petrol olmasına rağmen dimdik ayakta durabilme başarısını göstermiş bir ülkedir Türkiye. Petrol fiyatlarındaki düşüşle birlikte ülkemizde kıpırdanmakta olan piyasalar petrol dışındaki gelişmelerle birlikte ülkemizdeki öz değerlerimiz ve milli kaynaklarımız devreye sokulduğunda inanıyorum ki Türkiye dünyada kendisinden bahsettirecek bir ülke olacaktır. Biz hükümetimizin finans sektörü ile ilgili 12 yıllık süreç içinde göstermiş olduğu performanstan memnunuz. Bu tür işletmelerin açılmasına şahidiz. Değerli ağabeyimiz, büyüğümüzün Fahrettin Yahşi’nin genel müdür olduğu Albaraka Türk’ün Fatsa Şubesi bizler için de bir övünç kaynağıdır. Albaraka Türk bankası Fatsa’ya hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Yahşi, Fatsa’da bereket kapısını açtıklarını belirterek, “16 yıldır Albaraka Türk bankasında çalışıyorum. Bugüne kadar birçok şubemizi açtık ancak böylesine yoğun bir kalabalıkla açtığımız bir şubemiz olmadı. Ben Fatsa’da doğdum, büyüdüm ve tahsilimi Fatsa’da gerçekleştirdim. Biraz geç de olsa Fatsa’da şube açmak benim için son derece önemli ve onur verici. Bugün açılışımıza katılarak bizi onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile kurdele kesilerek banka şubesinin açılışı gerçekleştirildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-