Türkiye genelinde Halepli mağdur insanlara yardım kampanyaları hızla sürerken, Suriye’ye yardım kampanyası adı altında Ünyeli vatandaşlar bağışlarını Halep’e gönderilmeye devam ediyor.
Vatandaşların erzak ve giyim yardımının yanı sıra, Halep’li çocukları unutmayan 6. sınıf öğrencisi Duygu Nisa Kurt bursunun yarısını akranlarına yolladı.
Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşayan, Meçhul Asker Ortaokulu 6N sınıfı öğrencisi Duygu Nisa Kurt, aldığı Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavını kazanarak hak ettiği bursun yarısını 15 Temmuz Şehitlerine ve Halep’in masum ve mazlum çocukları için bağışlayan Kurt, “Onların da oynamaya, okumaya hakkı var. Ancak savaş yüzünden ne okuyabiliyorlar ne de bir oyun oynayabiliyorlar. Bir nebze olsun onların hayatlarında bir şey değiştirebilirsek ne mutlu bize” dedi. –