eskort samsun

ÜNYENETHABER

KÜLTÜR YOLU’MUZ GÖKKUŞAĞI GİBİ OLACAK…

KÜLTÜR YOLU’MUZ GÖKKUŞAĞI GİBİ OLACAK…
03 Ocak 2017 - 16:25

kkkh

Ünye Belediyesi Ocak Ayı meclis toplantısı bugün meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. 13 gündem maddesi ve bir gündem dışı madenin görüşüldüğü ve oylandığı meclis oturumunda en önemli karalardan biri de Kültür Yolu ile ilgiliydi.

Kültür yolu güzergâhında bulunan yapılarla ilgili görüşülen meclis gündemine göre güzergâhta bulunan yapıların yeni yapılanma, ilave, bakım ve onarım işlemlerinde cephe kaplamaları ve görünümüne esas malzemelerle ilgili radikal ve kent estetiğini ön plana çıkaran karar oybirliği ile alındı.
Buna göre dış cephelerde kullanılacak renkler, kırık beyaz, Akdeniz mavisi, çağla yeşili ve toz pembe şeklinde olacak. Yani Kültür Yolu güzergâhında bulunan tüm yapılarda bu 4 renk kullanılacak. Bakırcılar arastasında ise mevcut düzen olduğu için tüm yapılarda tek renk yani kırık beyaz rengi kullanılacak. Güzergâhın diğer bölümlerinde ise bu dört renk aralıklarla kullanılarak gökkuşağı ahengi bir görünüm elde edilecek.
Konu hakkında konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Dikkat ederseniz Ünye’mizde, topluca şehirleşme anlamında bir çalışma yürütüyoruz. Bunlardan bir tanesi ki ihalesi Mart ayı içerisinde yapılacak olan ve büyükşehir belediyemizce uygulamaya konulacak olan sahil bandından ki binaların dış cephe giydirmesi. Aynı şekilde biz Orta Çarşı’da bir uygulama yapıyoruz. Kültür Yolu ile ilgili de arkadaşlarımız gerekli çalışmayı tamamladılar. Biz bundan sonra şehir içerisinde özellikle dış cephe ile ilgili çalışmalarda belediyemizin kontrolünde kent estetiğine uygun projeleri hayata geçireceğiz ya da izin vereceğiz” dedi.
Bu çerçevede ayrıca Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan hükümet konağını rengi de Kültür Yoluna uygun şekilde boyanacak.

cdert

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-