Kentsel dönüşüm kapsamında Ünye’de ki en önemli projelerden biri olan pazaryerine yapılmayı düşünülen çalışmanın görseli kamuoyu ile paylaşıldı.Ayrıca bunun yanında DOKA ‘dan da iki tarihi bina için güzel haberler geldi.
DOKA’DAN İKİ MÜJDE
Kültür Yolu Projesi kapsamında iki tarihi eseri daha Ünye’ye kazandırıyor . DOKA ile yapılan görüşmeler sonucunda atıl durumda bulunan Kefeli Han ve Fazile Hanim Konağıni bu yıl içerisinde Restorasyon çalışmaları başlayacak.
15 TEMMUZ MEYDANI GÖRSELİ ORTAYA ÇIKTI
Kültür Sarayı’nın avam projesi Kültür Bakanlığı tarafından yapıldı , ihaleyi alan firmanın da dünya çapında bir firma olduğu ve “Kültür Sarayı’nın yapılacağı Pazar yeri bir ay içinde boşaltmak sureti ile Şubat 2017 gibi ihalesi gerçekleşecek.
MART 2017 GİBİ İSE İLK KAZMAYI VURULACAK.
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar konuyla ilgili Haziran 2017 gibi de Kültür Bakanlığı’nın yapım ihalesine çıkartmış olacağız. Böylece hem bizim projemiz hem de Kültür Bakanlığı’nın projesi beraber uygulandığında o bölgede 30 milyon liralık bir yatırımı hayata geçirmiş olacağız.
Ünye böylece yeni bir yaşam alanına kavuşmuş olacak. Ortasında 15 Temmuz şehitler meydanı olacak, altında ise 400 araçlık bir otopark ve üzerinde ise 40 adet dükkan yapılacak” dedi.