Genel Sekreter Çöpoğlu’nun ani bir kararla geçtiğimiz pazartesi apar topar tatile çıkması, Çöpoğlu geri dönmeyecek haberlerinin gazetemiz tarafından kamuoyuna aktarılması ile gündeme bomba gibi düşmüştü.
Ordu Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu istifa etti haberimizin ardından taraflar sessizliğini halen koruyor.
Sayın Çöpoğlu ve Büyükşehir belediyesi tarafından her hangi bir açıklama yapılmamasına rağmen Çöpoğlu’na yakın kaynaklar geçen hafta yaptığımız haberi doğrular açıklamalarda bulundular.
ANKARA’YA GERİ DÖNÜYOR
Çöpoğlu’nun Ankara’da görüşmeler yaptığı ve Ordu’ya geri dönmeyeceği kesinleşmiş durumda.
Çöpoğlu ,Ordu Büyükşehir genel sekreterliği görevine gelmeden önce Bakan Fikri Işık müsteşar yardımcılığı görevini sürdürüyordu.Mustafa Çöpoğlu’nun Genel sekreterlik görevini bırakmasının ardından tekrar Ankara’da görevine devam etmek için temaslarda bulunduğu bilgisine ulaştık.
Kamuoyu Çöpoğlu ve Yılmaz arasında yaşanan ve erken ayrılığa sebep olan krizi merak ediyor.
Bu gelişmelerle beraber Büyükşehir belediyesinden ve sayın Çöpoğlu’ndan henüz resmi bir açıklama gelmemesi de toplumda bir çok dedikoduya sebep olurken,süre gelen sessizliğin ne zaman bozulacağı merak ediliyor.