Ünye Emniyetinin yapmış olduğu başarılı operasyonda otomobilleri ve işyerlerini soyan hırsız kısa sürede yakaladı ve adalete teslim edildi.Yaptığı bir çok hırsızlıkta aranan ve her seferinde yakalanmaktan kurtula A.K bu sefer yakayı ele verdi.
05.01.2017 günü sat 01:20 sıralarında Ünye’de meydana gelen 4 ayrı otodan hırsızlık olayının şüphelisi olan, ayrıca yine çeşitli tarihlerde Ünye dahilinde bulunan iki ayrı işyerinde meydana gelen hırsızlık olayının faili olan A.K isimli şahıs,çalmış olduğu tüm malzemelerle birlikte Asayiş Büro Amirliği ve Önleyici Büro Amirliği görevlilerinin yaptığı araştırmalar sonucu yakalandı. A,K isimli şahıs 09.01.2017 günü çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.