eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali Balkanlıoğlu, “Kadınlarımız Her Alanda Başarılara İmza Atıyor”

Vali Balkanlıoğlu, “Kadınlarımız Her Alanda Başarılara İmza Atıyor”
11 Ocak 2017 - 10:51
aa
Kısa adı ORİKAD olan Ordu İş Kadınları Derneği Başkanı Yurdanur Cinek,  yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Ordu’nun sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmak amacıyla sağlık, turizm, medya, inşaat, hukuk, mimarlık gibi sektörlerde başarılarını kanıtlamış etkin kadın girişimciler ile bir araya gelerek derneği kurduklarını söyleyen İş Kadınları Derneği Başkanı Yurdanur Cinek, ”Çalışmalarımıza bütün hızıyla devam ediyoruz. ORİKAD, her alanda lider kadınlar yaratmak ve iş dünyasında kadın varlığını güçlendirmek, iş kadınlarının kamuoyunda ve hükümetler üzerinde etkinliğini arttırmak amacıyla kurulmuştur. Kadınların olduğu bir ortamda üretmek, birlikte olmak  ve bu fikirleri de ortaya koymak var. Fikirler hayata geçirilmedikten sonra çok fazla bir anlam ifade etmiyor. Ordu İş Kadınları Derneği olara15941670_10209849060736573_1570582610_nk, teoride değil pratikte de meydanlarda olmayı düşünüyoruz. Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık istiyoruz.İlimizin Valisi olarak da sizlerden desteklerinizi bekliyoruz” dedi ve kabulünden dolayı Vali Balkanlıoğlu’na teşekkürlerini sundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu,  iş hayatında kadın istihdamının önemli olduğunu belirterek, “Artık kadınlarımız kendi işlerini kurmaya, istihdam yaratmaya başladılar. Kadınlarımız her alanda olduğu gibi iş alanında da başarılı çalışmalara imza atıyor” diye konuştu.
Düzenlenen birçok yarışmalarda bayanların ilk sıralarda dereceye girdiğini söyleyen Vali Balkanlıoğlu, ”Erkeklerin daha çok kafası çalışıyor, erkekler çok daha zeki  bunu kimse söyleyemez. Allahu- teala erkek ve kadını eşit yaratmış hatta kadını birçok açıdan da üstün yaratmış” diyerek, bugüne kadar kadınların geri planda, ikinci planda tutulduğunu ancak, çalışan kadınların hayatlarının yapılan yasal düzenlemelerle kolaylaştırılmaya çalışıldığını kaydetti.
Vali Balkanlıoğlu, ”Bir çok sektörde kadınların mutlak egemenliği var. Kadınlar artık bir yerde çalışan veya kocalarının gölgesinde bir iş yürüten değil de patron durumuna da yükselmeye başladılar.  Türkiye’nin her yerinde kendi işini kuran, daha hırslı, daha çalışkan, daha atılımcı, daha isabetli karar veren sezgileri çok kuvvetli kadınlarımız aldıkları isabetli kararlarla güzel yatırımlar da yapıyorlar” dedi.
“Ordu’da iş kadınlarının biraraya  gelerek dernek kurmasından dolayı kendilerini tebrik ediyorum” diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Biraraya gelmişsiniz. Birlikte başarıları, deneyimleri paylaşarak, yeni arkadaşlar aranıza katarak kadınlar arasında bir ivme kazandırabilirsiniz. Pek çok kadınımız yetenekli ama bu yeteneğini ortaya çıkaramıyor, heba oluyor. Bu yeteneklerin ortaya çıkarılması dahil katma değer oluşturacak birine bağlı kalmaksızın hayatını kazanacak kadınların sayısı artacaktır. Sizler kazandıkça ülkemizde kazanacaktır” şeklinde konuştu.
 15878787_10209849060856576_1436579668_n
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-