Ordu’nun Şenbolluk ile Samsun’un Ambartepe mahallelerini, evlerin arasından geçen cadde ayırıyor.
Samsun’un Terme ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Ambartepe ile Ordu’nun İkizceilçesine 24 kilometre mesafedeki Şenbolluk mahallelerini, 7 metre genişliğindeki yol ayırıyor. Cadde, Samsun ve Ordu sınırını da belirliyor. Bu durum, günlük hayatta iki mahallenin sakinleri için de bazı sorunlara neden oluyor.
Resmi kayıtlarda yolun Samsun tarafındaki bölümü Terme Caddesi, Ordu tarafındaki bölümü ise Cahit Kışla Caddesi olarak geçiyor.
Şenbolluk Mahallesi sakinleri, Ambartepe Mahallesi sınırlarında kalan sağlık ocağına, yolun karşısında yaşamalarına rağmen farklı şehirlerde olmaları nedeniyle “misafir hasta” olarak gidebiliyor, birbirlerini de şehirlerarası kod ekleyerek arayabiliyor.
Mahalledeki camilerde ezan da iki şehir arasındaki saat farkı nedeniyle 1 dakika arayla okunuyor. Sokakta geçen adli olaylarda güvenlik güçleri, önce olayın hangi mahallede geçtiğine karar veriyor, sonra müdahale ediyor.