Bir yakının cenazesi dolayısıyla memleketi Ünye’ye gelen Mimar Nihat Şen, gazetecilerle sabah kahvaltısında buluştu.
“Gazeteci arkadaşların 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü de ne kadar mesaj ve mail yoluyla kutlasam da buraya gelince birlikte olalım istedim” diyen Nihat Şen “Bu anlamda da Kalibya Word otelde sabah kahvaltısı organize ettik, sizlerde bizleri kırmadınız ve bir araya geldik, mutluyum.” açıklamasını yaptı.
Kahvaltı sonrasında basının sorularını yanıtlayan Şen “Bu toplantı dediğim gibi çalışan gazeteciler gününü kutlamak ve sizlerle sohbet etmek amacıyla, yoksa bu toplantının benim açımdan bir manası yok. Siyasi bir durum yok, benden böyle bir açıklama beklemeyin. Yapılanlar, benim daha önce ki seçim beyanlarında olanlar gibi, bazıları yapılıyor, bazıları yapılmıyor diyemem, çünkü gelenler vatandaşa ne vaat ettilerse onu yapıyor. Hepimizin amacı halka hizmet etmektir, bunun için bazıları zamanı iyi kullanır, bazıları kullanamaz, hepsi bu” dedi.