Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün “Öykü, Şiir, Masal ve Yazarlık Atölyesi” programı dahilinde kurs üyeleri Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesini ziyaret etti.
Edebiyat öğretmeni ve aynı zamanda yazar olan Erdal Kara, program hakkında bilgiler verdi. “Amacımız çocuklarımıza Ünye’mizin kültürel, tarihi ve sanatsal mekanlarını gezdirerek gözlemler yapmalarını ve bu birikimlerini yazıya dökerek bir sonraki geleceğe aktarmak için çaba sarf ediyoruz” dedi. Bu proje 8 aylık bir proje, şu anda 25 genç arkadaşımız var. Proje sonunda yazılanları kitap haline getirmek istiyoruz.
Erdal Kara , “Bu genç yazar adaylarımızla birlikte bugün Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesini gezdik ve burada bize halk bilimci hocamız Yücel Özdemir eşlik etti. Onun anlatımları ile birçok notlar aldık ve masallarımızda ve öykülerimizde kullanacağız” şeklinde konuştu