eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vefat Eden Gazeteciler Anıldı

Vefat Eden Gazeteciler Anıldı
23 Ocak 2017 - 16:49
s
Ordu’da Ocak ayı içinde vefat eden gazeteciler mezarları başında anıldı.
Ordu Gazeteciler Cemiyeti tarafından Güzelyalı Asri Mezarlığı ile Şahincili Şehir Mezarlığı’nda bulunan merhum gazeteciler, Ali Rıza Gürsoy, Haldun Altunel, Osman Kurtuluş, Bilal Köyden, Kazım Vardar, Mehmet Tarı, Erol Ataşan ve Alaattin Benal, mezarları başında düzenlenen törenle anıldı.
Anma programına, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Büyükşehir Belediyesi  Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nurullah Yaldız, Altınordu Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve gazeteciler katıldı.
Ziyaretlerde merhum gazeteciler için dualar okunurken, Vali İrfan Balkanlıoğlu anma programında yaptığı konuşmada, “Gazetecilerimizin vefatları diğer insanlar gibi ancak arkada bir çok eserleri, yazıları kaldığı için daha fazla anılıyor, daha fazla hatırlanıyorlar. Gazeteciler, yöneticiler ile halk arasında bir aracı konumundadır. İnsanlar bu dünyada ebediyen kalmıyor, yaşıyor, bir takım hizmetler yapıyor ve sonunda rahmetli olup toprağa karışıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’ Önemli olan arkadan gelen basın camiasındaki insanların, kendi abilerini, duayenlerini unutmamaları ve vefa göstermeleridir.  Vefat eden gazeteci büyüklerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Hayatta olan ve mesleğini icra eden arkadaşlarımıza da Allah’tan sağlıklı ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş da yaptığı  konuşmasında, “İlimizde gazetecilik, habercilik ve basın adına çok özel ve güzel hizmetler sunmuş kardeşlerimizi mezarı başında ziyaret ediyoruz. Ali Rıza Gürsoy bizim için, Ordu basın camiası için çok önemli bir yer tutuyor. Bugüne kadar  bıraktığı özel anı ve hizmetlerle bizim için yeri farklıdır. Başta Ali Rıza Gürsoy’a, Rıza Şimşek Bey’e, tüm gazeteci dostlarımıza ve büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.
Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın ise yaptığı konuşmada, ”Her yıl olduğu gibi bu yılda vefat etmiş gazetecilerimizi mezarları başında anmak için buradayız. Onların bizlere bırakmış olduğu milletimizin gözü, kulağı,  eli olma bayrağını en iyi şekilde bizden sonraki nesillere ulaştırmak için mücadele etmekteyiz. Ruhları şad mekanları cennet olsun” dedi.
15878787_10209849060856576_1436579668_n
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-