eskort samsun

ÜNYENETHABER

DIŞ CEPHELER YENİLENİYOR

DIŞ CEPHELER YENİLENİYOR
28 Ocak 2017 - 22:42

 16ecb99c-537e-4a0a-a5ad-421a436cc7d0

ORDU MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan Ordu’nun köklü sorunlarına kalıcı çözümler üretirken diğer taraftan da kenti güzelleştiren projeleri sırayla hayata geçiriyor.

 

Başkan Enver Yılmaz, Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde yapılacak dış cephe iyileştirme projelerinin Şubat ayı içerisinde ihale edilerek yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

 

BİNALAR BİRBİRİYLE UYUMLU HÂLE GETİRİLECEK

 

Yapılacak cephe iyileştirme çalışmalarıyla şehrin modern bir görünüm kazanacağını ifade eden Başkan Yılmaz, “Sahil kesimindeki tüm binaları modern bir görünüme kavuşturacağız. Binaların renkleri ve görünümleri birbiriyle uyumlu hâle getirilecek. Giriş katlarındaki iş yerleri ve üst katlar farklı bir görünümde olacak ancak kendi aralarında uyumlu bir şekilde yapılacak. Çalışmalar sonunda kentimizin estetiğini iyileştirerek Ordulu hemşehrilerimiz ile ilimizden geçen vatandaşlarımız için güzel bir görünüm sunacağız. Böylece binalarımız hem hijyenik bir hâle gelecek hem de mülkiyet sahibi vatandaşlarımız mantolama sayesinde enerjiden tasarruf sağlamış olacak” dedi.

 

PROJELER ŞUBAT AYINDA İHALE EDİLİYOR

 

Başkan Enver Yılmaz, cephe iyileştirme projelerinin Şubat ayında ihale edileceğini belirterek, “Uygulayacağımız projelerin görsellerini daha önceden kamuoyuyla paylaşmıştık. İnşallah Şubat ayı içerisinde yapacağımız ihalenin hemen ardından başlayacağımız çalışmaları yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizin sahil kesimleri çok farklı bir görünüme kavuşmuş olacak” diye konuştu.

 

ALTINORDU’DAKİ PROJE ÖRNEK BİR ÇALIŞMA OLDU

 

Binaların dış cephelerinin iyileştirilmesi konusunda Altınordu ilçesinde örnek bir projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Yılmaz,  “Bu çerçevede Altınordu ilçemizde örnek bir çalışmayı hayata geçirdik. Projenin maliyetinin yüzde 25’i mülk sahipleri tarafından karşılanırken, yüzde 75’ini ise Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşıladık. En son aldığımız meclis kararı doğrultusunda, Şubat ayında gerçekleştirilecek ihale kapsamında Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimizde yapacağımız dış cephe iyileştirme çalışmalarının yarısı Büyükşehir Belediyesi tarafından, diğer yarısı da mülk sahipleri tarafından karşılanacak” şeklinde konuştu.

 

SÜLEYMAN FELEK CADDESİ YIL SONUNA BİTECEK

 

Başkan Enver Yılmaz, Altınordu ilçesindeki diğer projeler hakkında ise “Büyükşehir Belediyemizin bulunduğu alanda farklı bir proje uygulayacağız. Bu sahadaki binalar, Büyükşehirimizin mimari yapısına ve görünümüne uygun olarak düzenlenecek. Altınordu ilçemizde uygulayacağımız “Süleyman Felek Caddesi’ni Yayalaştırma ve Cephe İyileştirme Projesi”nde de son aşamaya geldik. Fidangör mevkiinden Süleyman Felek Caddesi’nin sonuna kadar olan güzergâhta binaların dış cephesinin giydirilmesi, yürüyüş yollarının yapılması ve çevre düzenlemesini yıl sonuna kadar tamamlayacağız” dedi.

UGUR

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-