eskort samsun

ÜNYENETHABER

Referandumda En Fazla “Evet” Ordu’dan Çıkacak

Referandumda En Fazla “Evet” Ordu’dan Çıkacak
30 Ocak 2017 - 12:48

t

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu’da, referandum süresince AK Partililerin görevinin ağır olacağını belirterek, “Süre az. Gayret edeceğiz. Türkiye genelinde en yüksek oranda ‘Evet’ oyunu, inşallah Ordu’dan çıkartacağız.” diye konuştu.

Kurtulmuş, referandum kampanyası öncesinde Ordu’nun ilçe belediye başkanları ve AK Parti milletvekilleriyle Ankara’da bir araya geldi.

Anayasa değişikliğiyle birlikte Türkiye’nin kazanımlarının neler olacağının ele alındığı toplantıda, kentte, yakın zamanda başlanacak kampanya sürecindeki çalışmalara ilişkin ön değerlendirmeler de yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, referandumun, Türkiye için hayati öneme sahip olduğunu ifade etti. Sandıktan büyük oranda “Evet” çıkacağına inandığını dile getiren Kurtulmuş, nihayetinde bir sandığın halkın önüne geleceğini, bunun çok ciddiye alınarak çalışılması gerektiğini söyledi.

Kampanya boyunca çok yoğun bir çalışma yürütüleceğini aktaran Kurtulmuş, “Ordu’da, şimdiye kadar yapılan referandum ve seçimlerden AK Parti’nin aldığı bütün oylardan daha fazla oy almak için mücadele içinde olmalıyız. Her birimizin görevinin ağır olduğu bir seçim olacak. Süre az. Gayret edeceğiz. Türkiye genelinde en yüksek oranda ‘Evet’ oyunu, inşallah Ordu’dan çıkartacağız.” diye konuştu.

 

“Bu bir rejim değişikliği değil”

 

Ordu’da referandum kampanyası çalışmalarının bu hafta içerisinde başlayacağını açıklayan Kurtulmuş, bu kapsamda, genişletilmiş il divan toplantısının yanı sıra sivil toplum kuruluşları, medya kuruluşlarıyla da toplantılar yapılacağını kaydetti.

Kurtulmuş bu sürede herkesin, elini taşın altına koyarak kampanya için gayret sarf etmesi gerektiğini söyledi.

Anayasa değişikliğinin, Türkiye’ye kazanımlarının neler olacağı konusunda halkın doğru bilgilendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Kurtulmuş, CHP’nin iddia ettiği gibi bir rejim değişikliği değil, yönetim sistemi değişikliği yapıldığının anlatılması gerektiğini ifade etti.

UGUR

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-