Yeni kapalı çarşı ihalesi bugün halesinin ilk etabı bugün gerçekleştirildi.
20 metrekareden başlayan dükkanların ise yıllık kira bedeli metrekarede 200 lira olarak belirlendi.
3 yıllık yapılan sözleşmeler çerçevesinde ilk ihalede 50 esnaf iş yerine kavuştu.
Ünye Belediyesi Meclisinde gerçekleştirilen ihalenin ilk etabı bugün yapılırken,ihalenin 3 günde tamamlanacağı öğrenildi.Bilindiği gibi 174 esnafı ilgilendiren kapalı çarşı ihalesinde yaşanan süreçte ortaya bir çok iddia atılmış ve esnafların özellikle haklarını savunmayan dernek başkanı hakkında şikayetleri olmuştu.
Belediyenin iş yeri kiralarını faiş bulan esnaflar,kepenk parası adı altında alınan paradan da şikayetçi olmuşlardı.Ne yazık ki dertlerini dile getiren kişilerin ihaleden çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kaldıklarını ve bu nedenle konuşamadıkları da kamuoyunun gündemine düşmemişti.
Yine bu çerçevede 1 Şubat Çarşamba, 3 Şubat Cuma ve 6 Şubat Pazartesi günleri yapılacak ihalelerle Yeni Kapalı Çarşıda ihale süreci tamamlanmış olacak.