eskort samsun

ÜNYENETHABER

KURTULMUŞ’TAN 25 BİN KİŞİYE İŞ MÜJDESİ

KURTULMUŞ’TAN 25 BİN KİŞİYE İŞ MÜJDESİ
01 Şubat 2017 - 13:16

sss

 

Kurtulmuş organize sanayi bölgelerinin müjdesini verecek

Türkiye genelinde 2017 yatırım programına alınan 21 organize sanayi bölgesinden 3’ü, Ordu’da kurulacak.

Anayasa değişikliği için yapılacak referanduma “Evet” kampanyasına destek için Ordu’ya gelecek Kurtulmuş, kent ekonomisinin gücünü artıracak üç adet yeni organize sanayi bölgesini açıklayacak.

Kurtulmuş’un girişimleri sonucu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının teklifi üzerine Kalkınma Bakanlığı tarafından Ünye Organize Sanayi Bölgesi, Genişletilmiş Fatsa Organize Sanayi Bölgesi ve Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi yatırım teklifleri 2017 yılı yatırım programına alındı.

Buna göre, Türkiye genelinde 2017 yatırım programına alınan 21 organize sanayi bölgesinden 3’ü Ordu’da kurulacak. Yatırımlar tamamlandığında Ordu’da 4 büyük organize sanayi bölgesi faaliyet gösterecek.

Kurulacak organize sanayi bölgeleri tam kapasite çalıştığında en az 15 bin kişilik ilave istihdam sağlanacak. Mevcutlar hesap edildiğinde de 25 bin Ordulu istihdam edilmiş olacak.

Bir sanayi kentine dönüşecek Ordu’ya gelecek yatırımcılara da ekonomik kolaylıkların sağlanacağı ve çeşitli fırsatların sunulacağı öğrenildi.

Organize sanayi bölgelerinin hayata geçmesiyle inşaat, konut, alt yapı gibi birçok yan sektör de büyük bir ivme kazanacak. Organize sanayi bölgeleri, istihdamı artırmalarının yanı sıra Ordu’nun kentleşmesindeki gelişmeye de katkı sağlayacak.

 

Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi ile Ordu, gücüne güç katacak

2017 yatırım programında yer alan Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi, bin 50 dönüm arazi üzerine kurulacak. Şehir merkezinden 20 kilometre uzaklıktaki Karaağaç mevkiinde oluşturulacak Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesinde en az 6 bin kişi istihdam edilecek. Söz konusu bölge, Karadeniz-Akdeniz karayolu üzerinde olması bakımından da büyük öneme sahip.

UGUR

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-