Ordu’nun damadı olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ hafta sonu Ordu’ya geliyor. Bakan Akdağ’ın Ordu’ya yapılması planlanan Şehir Hastanesi ile ilgili geniş açıklama yapacağı bildirildi.
Perşembe’de bulunan kayınpederini ziyaret edecek olan Bakan Akdağ sağlıkla ilgili geniş bir toplantı yapacak ve Ordu Üniversitesi Kampus alanına yapılacak Şehir Hastanesi’nin detaylarını açıklayacak.
İki gün Ordu’da kalacak olan Akdağ’ın programı şöyle:
04.02.2017 Cumartesi
08:45- 10:30 Sabiha Gökçen Havaalanından Ordu’ya hareket ve varış.
11:00-11:30 Ordu Valiliği ziyareti
11:30-12:00 Ordu Büyükşehir Belediyesi ziyareti
12:30-13:00 Ak Parti İl Başkanlığı ziyareti
13:00-14:00 Emre Maruz
14:00-17:00 Ordu İl Değerlendirmesi/Anemon Otel
17:00 Emre Maruz
Ordu’da bulunan Başkana Yardımcısı Numan Kurtulmuş’ta sağlık alanındaki yatırımlarla ilgili açıklamada, “Ünye ve Fatsa devlet hastanelerini 2015 ve 2016’da hizmete aldık. Kumru, Gürgentepe Devlet Hastanelerinin resmi açılışlarını önümüzdeki dönemde yapacağız. Ordu’muzun merkezinde, biri Ordu Devlet Hastanesi, diğeri Boztepe Eğitim Araştırma Hastanesi tek bir hastane şeklinde yapılacak. 700-800 yataklı bir hastane yapımı planlanıyor. Sağlık Bakanımız hafta sonu Ordu’da olacak. Belki yatak sayısı 850 de olabilir.Bu konuda geniş açıklamayı Sağlık Bakanımız yapacak.Ordu çok büyük bir hastaneye kavuşmuş olacak. Ünye Devlet Hastanesine 5 hekim gönderilmiştir. Aybastı ve Korgan Hastanelerinin inşaatları devam ediyor. Ulubey, Akkuş hastaneleri proje aşamasında. Gölköy hastanesi yatırım programına alındı. Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin ihalesine de çıkılmak üzere” dedi