eskort samsun

ÜNYENETHABER

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Katıldı

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Katıldı
03 Şubat 2017 - 11:51
h
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, bir dizi ziyaret, inceleme ve açılışlara katılmak üzere  geldiği Ordu programının ikinci gününde Ordu Valiliği’nce düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katıldı.
Ordu Valiliği Toplantı Salonunda yapılan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına, Başbakan Yardımcısı ve Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcıları Mehmet Erhan Türker, Turgut Subaşı, Niyazi Erten, Fatih Görmüş, Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, bölge müdürleri,  daire müdürleri ve meslek odalarının başkanları katıldı.
İl Koordinasyon Toplantısında bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Sayın Başbakan Yardımcımız dönem dönem bizlerle bu tür koordinasyon toplantıları yapıyor. Bugünkü toplantı İkincisi olacak. Çeşitli kuruluşların amirleri ile de  toplantı gerçekleştirilecek. Bundan  amaç, bizlere yol, yön çizmek bulunduğumuz yeri ileri nasıl götürebiliriz bunu istişarelerini yapmak. Bütün başarıların arkasında bir emek vardır. Ordu Valiliği görevine başladığımızda turist sayısı 294 Bindi. Şu an 603 Bin. Tanıttık, gayret ettik, çabaladık. Havalimanımız da  elimizi güçlendirdi. Bakanımız girişimde bulundu ve burası kara hudut kapısı oldu. Sadece Karadeniz’de Trabzon’daki havalimanı teşvik kapsamında iken, bizim havalimanımızda teşvik kapsamına alındı ki, uçak başına 6 Bin dolar teşvik var. Emek ve gayret içinde olursa müdür arkadaşlarımız, belediye  başkanlarımız bir farkındalık oluşturabilirse,  başarı da gelecektir ve bulunduğumuz seviyenin çok daha üstlerine çıkacağız” diyerek, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr. Numan Kurtulmuş ve diğer katılımcılara teşekkür etti.
Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş yaptığı konuşmada, ”Vali beye bu toplantıyı organize ettiği için kendilerine teşekkür ediyorum. Vali bey ‘başarının arkasında çalışmak esastır’ dedi çok doğru. Çalışmadan hiçbir sonuca erişmek mümkün değildir. Ancak kamu hizmetlerinde, tek tek her bir arkadaşımızın başarılı olmasının ötesinde ekibin başarılı olması, ekip çalışması içerisinde bu çalışmaların yürütülmesi ve herkesin eksiğinin bir diğeri tarafından tamamlanarak daha güzel bir noktaya gelmesi esastır. Zaten hem gelişmiş olan ülkelerin, hem de iller olarak başarının arkasında da takım çalışmasının rolü herhalde inkar edilemez. Biz de bu takım çalışmasının değerli Ordusunun olmanızı temenni ediyoruz. Tabi burada siyaseten Ordu’ya yapılacak olan hizmetler, Ordu halkı, Ordu seçmeni nezdinde seçmenler sorumluluk seçilmişlerdedir. Bendeniz, milletvekili arkadaşlarım, Belediye Başkanı arkadaşlarım halka hesap verecek olan bizleriz. Halk oy verdiği gibi, bu oyun karşılığını da sırası geldiğinde seçim meydanları kurulduğu zaman burada da bunun karşılığını görecektir en doğal hakkıdır. Demokrasinin temel fonksiyonu da budur. Hesap verilebilir bir rejim olmasıdır. Sizlerde atanmış arkadaşlarımız olarak seçilmişlerle uyumlu çalışacak koordineli çalışacak olan arkadaşlarımızsınız. Bunların her birisinin farkında olduğunuzu biliyorum. Ama bu koordinasyon içerisinde seçilmişler ve atanmışlar birlikte çok güzel bir uyum ortaya koyulduğu zaman halka hizmet daha güzel bir şekilde oluyor” diye konuştu.
İl Koordinasyon Kurulu toplantısı daha sonra bazı kurum müdürlerinin sunumları ile devam etti. Toplantıya katılan kaymakamlar ve belediye başkanları da görüş, öneri ve düşüncelerini dile getirdiler.
UGUR2
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-