eskort samsun

ÜNYENETHABER

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Tamamlandı

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Tamamlandı
08 Şubat 2017 - 13:07

aq

Ordu Valiliği AB Dış İlişkiler Bürosu ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) işbirliğinde, Proje Döngüsü Yönetimi eğitimi yapıldı.

Ordu Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen proje hazırlama eğitimine, Ordu’da bulunan 18 kamu kurumu ve kamu kurumu niteliğindeki kuruluşlardan 36 kişi katıldı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA) Uzmanı Özge Adıgüzel, “Proje yönetimi, kısıtlı zaman, maliyet ve teknik durumları dikkate alarak, projenin en etkin bir biçimde gerçekleşebilmesi için insan, araç-gereç, materyal gibi kaynakların planlanması, yönetilmesi ve kontrol edilmesi işlevidir. Proje yönetimi, belirli bir projenin hedef ve amaçlarına ulaşıp bitirilmesi için kaynakların planlanması, organize edilmesi, tedarik edilmesi ve yönetilmesi disiplinidir. Projeler genellikle faydalı bir değişim getirmek ya da değer katmak için belirli özgün hedef ve amaçlara ulaşmak amaçlı uygulanır. Projelerin esneklik payı ile birlikte belirli başlangıç ve bitiş tarihi vardır” diyerek, katılımcılara bilgi verdi.

2 gün süren eğitimde katılımcılara, proje nedir, proje döngüsü yönetimi nedir, projelerin başarısızlık sebepleri, mantıksal çerçeve yaklaşımı, mantıksal çerçeve yaklaşımı adımları, paydaş analizi, sorun analizi, hedef analizi ve strateji analizi ile Kalkınma Ajansları proje başvuru süreçleri hakkında bilgiler aktarıldı.

Ordu’da, 06-07 Şubat 2017 tarihlerinden düzenlenen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitim Programını başarı ile tamamlayan 36 katılımcıya belgeleri Ordu Vali Yardımcısı Ahmet Arık tarafından verildi.

15878787_10209849060856576_1436579668_n8

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-