![16558532_10210154008200069_1630917870_n](http://www.unyenethaber.com/wp-content/uploads/2017/02/16558532_10210154008200069_1630917870_n.jpg)
mavi alan fındıklık
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz,Ünye kamuoyunun tepkisini çeken çöp ayrıştırma tesisi ile ilgili kamuoyuna yanlış bilgilendirmeler yapılıyor diye açıklamada bulundu.Ünye Ticaret ve Sanayi Odasında yaptığı konuşmada bu konuda şikayette bulunan Yılmaz ise asıl şaşkınlığı ,çöp ayrıştırma alanında yaptığı inceleme sırasında yaşadı.
Hatasını incelemelerde anladı
Ünye Çimento’nun çöp ayrıştırma tesisi ile ilgili 30 milyon liralık yatırım yaptığını hatırlatan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “ Ayrıca bu alan Büyükşehir’e ait bir alan ve o bölge yine kömür deposu olarak kullanılan bir alan. Orada vatandaşlarımız ayrıştırma tesisi kurulduktan sonra çöpü görmeyecekler bile” dediği bölge fındık bahçesi çıktı.
Tarıma elverişli alan diyerek Organize sanayi bölgesi bile yapılmayan alana çöp tesisi kurduğunu inceleme sırasında öğrenen Yılmaz’ın şaşkınlığı her halinden belli olurken ,bundan sonrası için nasıl hareket edeceği merak konusu oldu.
Kamuoyu tepkili
Vatandaşlar ,Başkan Yılmaz’ın kömür deposu dediği alanın fındık bahçesi çıkması büyük bir skandal olarak değerlendirilirken,Ordu Büyükşehir Başkanı Enver Yılmaz’ın bu konuya ne kadar uzak olduğu da ortaya çıktı.Ünye’ye yaklaşımı her zaman böyle ciddiyetten uzak .Toplantıda kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğinden bahseden Başkan Yılmaz, aslında yanlış bilgilerle bizleri kendi yanıltıyor ve yanlış işler yapıyor .Bunun böyle olduğu bugün ortaya çıktı dediler.
KÖMÜR DEPOSU YERİNE FINDIK GÖREN EMMİ ŞAŞIRDI