eskort samsun

ÜNYENETHABER

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin Ordu’da

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin Ordu’da
10 Şubat 2017 - 12:37

as

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Çalışma Hayatınındı Milli Seferberlik” programı çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya geldi.

 

Havayoluyla Ordu’ya gelen Bakan Yardımcısı Yeğin, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Vali Balkanlıoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, Fatih Görmüş ve Valilik birim müdürleri tarafından karşılanan Yeğin’e ilgili kurum müdürleri de eşlik etti.

 

Yeğin, Valilik ziyaretinde yaptığı açıklamada, Ordu’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı hakkında bilgiler verdi.

 

Program kapsamında çeşitli program ve ziyaretlerde bulunacaklarını ifade eden Yeğin, “Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye İş Kurumu ve Bakanlığımıza bağlı diğer kuruluşlardan yönetici arkadaşlarımızla beraber bugün Ordu’dayız. Ve yine Bakanlığımızın diğer yöneticileri, kurum başkanları, Müsteşarımız, Müsteşar Yardımcılarımız hatta Sayın Bakanımız bugün Türkiye’de 13 veya 14 ilde yine ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programlarını icra ediyoruz. Bu haftayla birlikte yaklaşık 60 ili inşallah tamamlamış olacağız.  Bu kapsamda da hane ziyaretlerimiz olacak, hem emeklimizin misafiri olacağız, hem işyeri ziyaretlerimiz olacak. Bakanlığımız ve İŞKUR olarak ticaret ve sanayi odalarımızla, esnaf odalarımızla, ilimizin temsilcileriyle bir araya gelerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak sosyal güvenlik destek primlerinden ve istihdama dönük teşviklerimizden onları bilgilendireceğiz. Toplantımızın amacı Bakanlığımızın faaliyetlerine ilişkin karşılıklı istişare yaparak yerinde çözümü mümkün olan konuları yerinde, anında çözmek olacak. Bir yönetmelik, bir kanun gerektiren konuları da buradan hazırlıklara başlamak suretiyle Bakanlığımız merkez teşkilatımıza taşıyıp hazırlıkları tamamlamak üzere bu programları yapıyoruz. Ben değişen ve gelişen şehirde bugün misafir olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

 

Vali İrfan Balkanlıoğlu da, ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programının işsizlik alanında büyük bir atılım olacağını ifade ederek şunları söyledi:

“İçişleri Bakanımız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızla dün sabah canlı bağlantı ile görüşme yaptık. Görüşmede bir takım istihdamı artırıcı müjdeleri vardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi uygulanacak olan programın inşallah önümüzdeki dönemde işsizlik alanında katkılarını ve yararlarını göreceğiz. Çünkü büyük bir atılım olacak inşallah. Ben Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin’e nezaket ziyaretlerimden dolayı teşekkür ediyorum. Bir dizi toplantılarla hatta askeri ücretli insanlarımızı evlerinde ziyaret edilerek, sadece çalışma hayatını düzenlemek amacıyla değil, çalışan insanların da evine giderek burada onlara konuk olacaklar ve sıkıntılarını dinleyecekler.”

 

Ziyaretin ardından Bakan Yardımcısı Yeğin ve beraberindekiler Ordu programı kapsamında Ordu SGK İl Müdürlüğü, Şenocak Gıda,TYH Tekstili ziyaret edecek, akşam ise Ordu  ziyaretinin değerlendirileceği bir toplantı gerçekleştirilecek.

kkk

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-