Görevi halka hizmet etmek olan Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren asli görevini bırakıp her zamanki gibi EMİT FUARI örneğinde olduğu gibi görevini ve yetkilerini kendi şahsi işleri için kullanmaya devam ettiğini bir kez daha gösterdi.
Olay bugün öğleden sonra Ünye Belediyesin’ e özel bir işi için giden vatandaşın Başkan Yardımcısı Erhan Eren’i mesai saatinde makamında bulamayıp, bir radyoda Kayıp Hece adlı kitabını tanıtmak için çıktığı programı görmesiyle ortaya çıktı.
ÖNCELİK VATANDAŞ OLMALI
Duruma kayıtsız kalmayan mağdur vatandaş “Sayın Belediye Başkan Yardımcısı hangi makamda oturduğunun farkında değil herhalde. Mesai saatlerinde özel işlerine vakit ayırması ne kadar etiktir? Program boyunca vatandaştan çaldığı saatleri mesai bitiminde eklemeyi düşünüyor mu? Asli görevi kamu hizmeti olan bu kişilerin görev ve iş disiplini buysa vay geldi halimize.Bugün bu kapıdan benim gibi kaç kişi döndü? Sırf keyfi işleri için bir çok kişi mağdur oldu. 3 kişinin izlediği bir tanıtım için insanların dakikalarından çalan kişiler kim olursa kınıyoruz. Nerede kaldı Hz. Ömer’in devlet yönetimini dilinden düşürmeyen idarecilerin dürüstlüğü.Ben hakkımı gasp eden bu kişiye hakkımı helal etmiyorum .Ünye belediyesi çiftlik değildir dedi. ”
Her şeyi bir kenara bırakıp kitap tanıtma sevdasına düşen Başkan Yardımcısına makamın hakkını ver,halkın işini görmek için o makamda oturduğunu hatırlamasını tavsiye ediyoruz.