eskort samsun

ÜNYENETHABER

Sağlık Bakanlığınca Ordu’ya 10 Yeni Ambulans Tahsisi Yapıldı

Sağlık Bakanlığınca Ordu’ya 10 Yeni Ambulans Tahsisi Yapıldı
09 Şubat 2015 - 15:51

bitlise_7_adet_yeni_ambulans_tahsis_edildi

Sağlık Bakanlığınca Ordu’ya 10 Yeni Ambulans Tahsisi Yapıldı

            Sağlık Bakanı Dr.Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Vali İrfan BALKANLIOĞLU’na gönderdiği yazı ile Ordu’ya 10 adet tam donanımlı yeni ambulans tahsis edildiğini bildirdi.

            Sağlık Bakanı Dr.Mehmet MÜEZZİNOĞLU imzasıyla gönderilen yazıda, Sağlık Bakanlığının 112 acil sağlık hizmetlerinin, kara, hava ve deniz ambılansları yanında, dünyada örneği bulunmayan Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerince (UMKE), acil ve afet durumlarında etkili ve hızlı medikal müdahale ve hasta nakli sağlayacak kapasiteye ulaştığı belirtildi.

            Dünya çapında bir kapasite oluşturan ve ihtiyaç sahibi ülkelere de sağlık yardımı yapan Türkiye’nin, özellikle acil sağlık hizmetlerinde her gün daha ileriye gitmekte olduğu vurgulanan yazıda; Türkiye genelinde, 2.155 adet 112 istasyonu, 4.468 adet kara ambulansı, 17 adet helikopter, 3 adet uçak ve 6 adet deniz ambulansı ile acil sağlık hizmeti yürütüldüğü, 2015 yılı ilk çeyreğinden itibaren de helikopter ambulansla gece uçuşuna başlanacağına yer verildi.

            Ordu ilinde yürütülen sağlık hizmetlerinin de değinildiği yazıda; Ordu ilinde 31 istasyonda, 41 ambulans ve 562 personel ile 7 gün / 24 saat hizmet verildiği ifade edilerek, 2014 yılında Sağlık Bakanlığınca alımı yapılan 2014 model tam donanımlı ambulanslardan 10 adedinin Ordu’ya tahsisinin yapıldığı ifade edildi.

            Ordu’ya tahsis edilen ambulansların dağıtımının ise; ilin nüfusu, 2005 model üstü ambulansların yaş ortalaması, ilin istasyon sayısı, ilin vaka sayısı, ambulans kilometre ortalaması ve %10 teknik gerekçeler puanı baz alınarak gerçekleştirildiği kaydedildi.

            Sağlık Bakanı Dr.Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Ordu‘ya tahsis edilen 10 adet ambulansın hayırlı olması dileğinde bulundu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-