eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali Balkanlıoğlu, ” Gelişme Namına Ne Varsa, Hepsini Vergiye Borçluyuz”

Vali Balkanlıoğlu, ” Gelişme Namına Ne Varsa, Hepsini Vergiye Borçluyuz”
27 Şubat 2017 - 12:13
002
Ordu Defterdar Vekili Mustafa Yılmaz Şimşek, 28’incisi kutlanacak olan Vergi Haftası kutlamaları kapsamında  Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu  ziyaret etti.
Beraberinde Milli Emlak Müdürü Hacı Kılınç, Boztepe Vergi Dairesi Müdürü Cabir Akın, Köprübaşı Vergi Dairesi Müdür Vekili Yavuz Kalkan, Gelir Müdür Vekili Ünal Başköy, Altınordu Mal Müdürü Zübeyde Şen, Kurumlar Döner Sermaye  Saymanlık Müdürü Ahmet Atar, Muhakemat Müdürü Sevinç  Çoluk, Personel Müdürü Rukiye Yılmaz  ile birlikte Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret eden Defterdar Vekili Mustafa Yılmaz Şimşek, Vergi Haftasında yapılacak etkinliklerle ilgili bilgiler verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İrfan Balkanlıoğlu, vergi vermenin bir  vatandaşlık borcu olduğunu söyleyerek, ”Devletin yegane geliri  vatandaştan aldığı vergiden kaynaklanıyor. Gelişme  namına ne varsa hepsini vergiye borçluyuz. Yol, liman gibi birçok yatırımın yapılması için finansman lazım ve vatandaş olarak her türlü hizmetin finansa dayandığının bilincinde olmak gerekiyor. Bu da vergiyle  gerçekleşiyor” dedi.
2,5 yıldır Ordu Valiliği görevinde bulunduğunu kaydeden Vali Balkanlıoğlu, “Vatandaşlarımız istek, şikayet ve dilekleri olduğunda bize gelir. Vergi memurlarından haksız yere ceza yazıldı noktasında  hiç şikayet gelmedi. Bu  nedenle sizleri tebrik ediyorum” diyerek, Vergi Haftasını kutladı ve başarı dileğinde bulundu.
Vergi Haftası boyunca çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirten Ordu Defterdar Vekili Mustafa Yılmaz Şimşek, işyerlerinin ziyaret  edileceğini, okullarda vergi konulu sunumlar yapılacağını, kan bağışında bulunacaklarını söyledi.
“Ordu Defterdarlığı olarak geçen yıl başarılı performans sergiledik. Bunda da turizm faaliyetlerinin etkisi olduğunu biliyoruz” diyen  Şimşek, “Geçen yıl bir önceki yıla göre 1 Milyar 56 Milyon  TL olan vergi tahakkuku, geçen sene 1 Milyar 286 TL’ye yükseldi. Tahsilatmız da 755 Milyon TL’den, 892 Milyon TL’ye yükseldi. İlimizde turizmin ciddi anlamda vergi tahakkuku ve tahsilatını yükselttiğini düşünüyoruz. Ordu Merkezde turizm işletmelerinde yüzde 40 oranında vergi tahakkukunda artış var. Bu tahakkuktaki artış tahsilata da yansıyor. Turizme vermiş olduğu destek ve katkılardan dolayı  Valimiz Sayın İrfan  Balkanlıoğlu’na çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
uuuy
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-