eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kanadalı Sandılar, Fatsalı Çıktı

Kanadalı Sandılar, Fatsalı Çıktı
10 Şubat 2015 - 10:30

CEBİNDE SAHTA KANADA PASAPORTU ÇIKTI

kanadali-sandilar-ordulu-cikti-6950127_3721_m

Kahramanmaraş’ta kendini Kanadalı olarak tanıtan işitme engelli bir kişi, çantasının ve parasının Adıyaman’da gasbedildiğini ileri sürerek yardım istediği otogar görevlilerince memleketi Ordu’ya gönderildi.

Adıyaman’daki Nemrut Dağı’na gezmeye giden 38 yaşındaki Ömer K, burada silahlı 4 kişi tarafından gasbedildiğini öne sürüp otostopla bindiği araçlarla Kahramanmaraş’ınElbistan Otobüs Terminaline kadar geldi.

CEBİNDE SAHTA KANADA PASAPORTU ÇIKTI

Burada kendisini Kanadalı olarak tanıtıp adının da Jonar da Silva olduğunu belirten Ömer K, işitme engelli olduğu ve Kanada’da Türkçe eğitim aldığını belirterek, durumunu otogar görevlilerine yazılı olarak anlattı.

Otogar görevlilerince yardım edilen Ömer K, polis ekiplerine teslim edildi. Cebinde sahteKanada pasaportu ve kimliği çıkan kişinin emniyetteki sorgusunda adının Ömer ve Türk vatandaşı olduğu öğrenildi. Ordu’nun Fatsa ilçesi nüfusuna kayıt olan Ömer K, yardım istediği otogar görevlilerince memleketine gönderildi.

 

İŞİTME ENGELLİ ÇIKTI

Otobüs firması işletmecisi Güneş Cerit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kanadalı olduğu söylenen kişinin terminale geldiğini, Ankara’ya gitmek istediğini söylediğini belirtti. İşitme engelli olduğu için görevlilere derdini yazarak anlattığını söyledi.

“ÇANTASINDA İNCİL GÖRDÜK”

Güneş Cerit, konuşmalarına şunları ekledi:

” Adıyaman bölgesinde bir saldırıya uğradığını, eşyalarının çalındığını söyledi. Kendisine yardımcı olduk. Daha sonra durumu polise bildirdik. Emniyete götürdüler. Polisler yaptıkları araştırmada şahsın Türk ve Ordu-Fatsalı olduğunu söylediler. Çantasında yapılan aramada pasaportu, kimliği ve bir miktar para çıkmış. Polisler tekrar şahsı memleketine göndermemizi istediler. Memleketine gönderdik. Çantasında incilgörmüştük. Bunu neden yaptı anlamış değiliz. Yine de yardımcı olduk ve memleketine gönderdik.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-