eskort samsun

ÜNYENETHABER

Sağlık Bakanı Akdağ Ordu’da 

Sağlık Bakanı Akdağ Ordu’da 
04 Mart 2017 - 11:52
kj
Sağlık Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ, bir dizi ziyaret ve  bazı programlara katılmak üzere Ordu’ya geldi.
Sağlık Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ 2 günlük Ordu programına Ordu Valiliğini ziyaret ederek başladı. Bakan Akdağ’ı Valiliğe gelişinde, Vali İrfan  Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Ergün Taşçı, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, Valilik Birim Müdürleri, Sağlık Bakanlığı’nın Ordu’da görev yapan yöneticileri tarafından  karşıladı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Sayın Bakanımız Devletimizin temel fonksiyonlarının başında gelen sağlık sisteminin başında. İlimizde modern bir hastaneye ihtiyacımız var. Bakanımız  daha önce  Ordu’ya geldiklerinde  müjdeyi bize vermişlerdi. Bilimin ve teknolojinin ulaştığı en son hastaneyi Ordu’ya armağan edeceğiz dediler. İlimizde  uzman doktor ve yardımcı sağlık personeline  ihtiyacımız var. Bu konudaki  eksiklikler de giderilecek. Sağlık Bakanımızı aramızda görmekten onur duyuyoruz. Her geldiğinde sağlık sistemi ve  Ordu’daki sağlık düzeni bir adım daha ileriye gidiyor. İlimize teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“Ordu benim ikinci şehrim. Bütün Ordulu hemşehrilerime hürmetlerimi takdim ediyorum” diyerek, konuşmasına başlayan Sağlık Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ, ”Ordu, Karadeniz’in orta yerine  yerleşmiş olan harika  bir şehir ve  sağlık hizmetleri açısından  da büyük bir mesafe katetti. Yakında inşasına başlayacağımız şehir hastanesi ile birlikte bütün bu hizmetler taçlanmış olacak. Ordu’ya kendi dönemlerimizde Ünye, Fatsa, Mesudiye, Korgan, Kumru ve Gürgentepe’ye hastaneler yaptık. Personel sayımız  3 Bin 500 civarında iken, şimdi 7 Binlere ulaştı. Bunun içinde şirketlerde çalışan personeller dahil değil. Şu anda 440  pratisyen hekim, 573 uzman hekim Ordu’da hizmet veriyor. 2 Bin 180, 2 Bin 200  civarında da ebe- hemşire ile kamuya ait sağlık teşkilatlarında hizmet vermekteyiz. Şehir Hastanesi ise  hem mimari  hemde bugün modern tıbbın geldiği en üstün nitelikli  teknoloji cihazları ile donatacağımız, tıbbi kaliyeti öne alan bir anlayışla hazırlayacağımız tesisler olacak. Avrupa’da şu anda şehir hastaneleri ayarında hastane bulamazsınız. Verimli bir sağlık sistemi oluşturduk.  Bütün bunların üstüne  bu sistemi daha kaliteli hale getireceğiz” şeklinde konuştu.
Ziyarette basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Bakan Akdağ, Ordu’ya yapılacak şehir hastanesinin son durumu ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Üniversitemizin çok ciddi katkı vermesi ile üniversitemizin sınırları içerisindeki bir araziyi bu işe tahsis etmiş durumdayız. 76 dönümlük bir arazi. Normalde 800 yataklı büyük bir şehir hastanesi için  bu büyüklükte bir arazi yeterli değil fakat bu büyüklüğe uygun projeyi geliştiriyoruz. Daha büyük bir arazi bulmak belliki Ordu’da mümkün olmayacak. Burada bunu özel bir proje ile gerçekleştirmiş olacağız. Ortalama 250.000 metrekare büyüklüğe sahip, Kapalı otopark ve her türlü konforuyla hastane inşa edeceğiz. Arsa meselesini hallettik ve  fizibilitelerini hazırladık. İhalesine birkaç ay içerisinde başlayacağız” dedi.
Sağlık Bakanı Akdağ, Valilik ziyaretinin ardından Ordu’daki diğer programlarına geçti.
uuuy
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-