Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet YANIK Çaybaşı merkez ulu camii inşaatında incelemelerde bulundu
Başkan YANIK , inceleme sırasında, Belediye mimarlarından caminin yapımıyla ilgili bilgi aldı.
İnceleme sonrası Başkan YANIK , “Bilgisayar çizimlerine bakıldığı zaman küçük bir esermiş gibi algılanıyor ama merkez camimiz büyük ve anlamlı bir eser oluyor. Merkez camimiz, ecdadımızın yüksek ufkuyla, modern teknolojiyi birleştirdiğimiz güzel bir cami haline geliyor.Bu cami benim en büyük hayalimdi. Bu hayalimizi de gerçekleştirerek Çaybaşımıza , güzel bir merkez camisini, geleneksel mimarimizle ve çağın teknolojisiyle yorumlanan, güzel bir ibadet mekanı kazandırıyoruz. Hayal ettik, hayalimizi gerçekleştirmek için de çalışıyoruz. Cenabı Allah’ın izniyle vatandaşlarımızın desteği ile güzel neticeye ulaşacağız’’dedi.