eskort samsun

ÜNYENETHABER

PERŞEMBE KENT MEYDANI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

PERŞEMBE KENT MEYDANI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
07 Mart 2017 - 18:20
 3493e4f5-b4d0-491d-905f-9a99d290230b
BAŞKAN YILMAZ, “DİKKAT ÇEKECEK YATIRIMLARIN ÖNCÜSÜ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Mayıs 2015 tarihinde hizmete sunulan Perşembe Kent Meydanı, uygulanmış proje dalında ödüle layık görüldü.
Büyükşehir hizmetlerinin ödülle taçlandırılmasının gurur verici olduğunu ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Her ilçeye sosyal hayatın renkleneceği bir kent meydanı kazandırmak seçim vaadimizdi. Perşembe Kent Meydanı, kısa sürede hizmete açarak sözümüzü bu anlamda yerine getirdiğimiz çalışmalarımızdan biri oldu. İlçemizin çehresini değiştiren, halkımızın yoğun olarak kullandığı ve hoşça vakit geçirdiği kent meydanımızın böyle bir ödüle layık görülmesi bizleri gururlandırdı. Büyükşehir olarak, dikkat çekecek birçok yatırımın öncüsü olmaya devam edeceğiz” dedi.
EN İYİLER BELİRLENDİ
Peyzaj mimarlığı ve süs bitkiciliği alanlarında yayın yapan bir dergi tarafından belirlenen ödüller sahipleriyle buluştu. Akademisyenler ve mesleğin önde gelen isimlerinden oluşan seçici kurulun kararıyla en iyilerin belirlendiği törende, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından bir mimarlık firmasına hazırlatılan Perşembe Kent Meydanı Projesi, “Uygulanmış Proje Dalında” ödül almaya hak kazandı. Ödülü Büyükşehir Belediyesi adına proje müellifi, mimarlık firmasından Peyzaj Yüksek Mimarı Engin Aktaş aldı.
PROJE ALANI 4 BİN 150 M²
Perşembe Belediyesi hizmet binasının da içinde yer aldığı yaklaşık 4.150 m²lik alanda hayata geçirilen proje kapsamında kent meydanına 1.138 m² granit plak taş, 1.665 m² bazalt plak taş, 318 m bazalt ve granit küp taş, 312 m² taban tuğla, 753 m bergama granit bordür döşeme, 394 m pres yağmur oluğu, 100 adet kompozit sınır elemanı, 18 adet bank, 34 adet tek armatürlü aydınlatma elemanı, 14 adet çift armatürlü aydınlatma elemanı ve 58 adet yere gömme aydınlatma elemanı uygulandı.
Perşembe tarihinde bir ilk olan ve 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak hizmete sunulan “Kent Meydanı Projesi” içerisinde taksi durağı ve kafeterya da yer alıyor.
uuuy
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-