eskort samsun

ÜNYENETHABER

FETÖ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME!

FETÖ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME!
07 Mart 2017 - 18:24

thumb

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında bugün Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 72 sanığın yargılandığı duruşmada 2. celse görüldü. tutuksuz yargılanan  şüphelilerin de hazır bulunduğu duruşmada ilk celse tutukluluk hallerine devam kararı verilen 5 sanık tahliye edildi. 72 sanığın yargılandığı duruşmada tutuklu  bulunan kimse kalmadı.

DETAYLAR

Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ikinci celsesinde 5’i tutuklu 72 sanığın 57’si ile yakınları ve avukatları hazır bulundu.

Tutuklu A.K, savunmasında, 2000 yılında kazandığı Ordu Üniversitesinden 2004’te mezun olduğunu söyledi. FEM Dersanesinde stajyer öğretmen olarak göreve başladığını anlatan sanık, sonrasında iki ilçede öğretmenlik yaptığını ve askere giderken görevinden ayrıldığını belirtti.

Askerlik dönüşü Van’da bir yerel gazetede çalıştığını dile getiren A.K, hakkında bazı iftiralar olduğunu ve bunların doğruyu yansıtmadığını ileri sürdü.

Tutuklu sanıklardan A.T.Ç. de öğretmenliği sırasında öğrencilerin motivasyonu için velileri ziyaret ettiğini söyledi.

Müteahhitlik yapan tutuksuz sanık A.T. de iş adamı olması nedeniyle yurt dışı yasağının kaldırılmasını talep etti.

Tutuksuz sanıklar A.A, M.F.V, A.K, S.M. ve Y.B. de haklarındaki iddiayı reddederek tahliyelerini istedi.

Tutuksuz sanıklardan esnaf M.B. de 1965 yılında kurulmuş bir işletmenin sahibi olduğunu ifade etti. Ordu İş Adamları Derneği’ne (ORİŞAD) işi dolayısıyla üye olduğunu vurgulayan sanık, bazı durumları fark edince dernek üyeliğinden noter kanalıyla ayrıldığını savundu.

Diğer bir esnaf Y.E. de ORİŞAD’de düzenlenen bazı toplantılara katıldığını ancak 17-25 Aralık sonrası noter huzurunda üyelikten istifa ettiğini kaydetti.

Tutuksuz yargılanan müteahhit S.A. ise söz konusu örgütün bazı sohbetlerine katıldığını, bu süre içinde suç unsuru teşkil eden bir durumla karşılaşmadığını öne sürdü.

Salondaki bazı sanıkların isimlerini vererek aynı toplantılara katıldığını iddia eden sanık, “ORİŞAD’de mesleki toplantılar düzenleniyordu.” savunmasını yaptı.

Mahkeme heyeti, tutuklu 5 sanığın adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı ile tahliyesine karar verdi ve duruşmayı erteledi.

uuuy

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-