Zamanın Ünye Belediye Başkanı İsmail CERRAHOĞLU’nun döneminde kurulan köylü pazarı 30 yıl sonra yıkılarak tarih oldu.
Bugün Pazar esnafı son kez tezgahlarını açarken, vatandaşlarda eski Pazar yerinde son kez alışveriş yaptılar.
Pazar yerinde çoğu esnafın olmamasına rağmen oldukça kalabalık bir hafta yaşandı. Yeni yapılan Pazar yeri ise daha modern ve düzenli görünümü ve çeşitliliği ile vatandaşları ağırlamayı beklerken ilk Pazar haftasında beklenen yoğunluk yoktu.
Görüşlerini aldığımız Pazar esnafları; ” Yeni yere geçmenin sevincini yaşarken, içimizde bir burukluk var” artık müşterilerimi yeni yerimize bekliyoruz dediler.Vatandaşlar ise yıllardır hafta masraflarını pazar yerinden gördüklerini ,çoğu tezgahı boş ve dükkanları böyle görmek biraz tuhaf oldu.Lakin yeni pazar yeri daha güzel ,biraz sapa ama oraya da alışırız dediler.